Ali Tandoğan: Lawal tam isabet

Ali Tandoğan, gündemdeki eski takım arkadaşını yorumladı: Onunla Mersin'de oynadım. Gördüğüm en güçlü oyunculardan biri. Ofansif yönü de oldukça kuvvetli. Bu kapasitesinin çok daha üzerine çıkabilecek potansiyele sahip. Şenol Güneş'in elinde lige damga vurabilir.

FUTBOL 21.08.2015, 07:36 21.08.2015, 07:37
856
Ali Tandoğan: Lawal tam isabet

Orta sahaya takviye yapacak olan Beşiktaş’ın gündeminde çok sayıda isim var. Öne çıkanlardan biri de Eskişehirspor formasıyla dikkatleri üzerine çeken Raheem Lawal.

Şenol Güneş’in listesinde yer alan oyuncuyu Kartal’da şampiyonluk yaşayan, Nijeryalı önliberoyla Mersin’de aynı formayı paylaşan Ali Tandoğan’a sorduk.

İşte yanıtı: Lawal’ı yakından tanıyorum. Hem karakteristik hem de fiziksel özelliklerini iyi bilirim. O, gördüğüm en güçlü oyunculardan biri. Ayakları son derece kuvvetli. Yere çok sağlam basıyor ve yıkılmak nedir bilmiyor. Bir o kadar ofansif yönü olan bir oyuncu. Takımı yönlendiremez belki ama hücum hattında beklenmedik şutları ve akıl dolu paslarıyla öne çıkabiliyor. İyi bir kesici ve top çalma ustası. Takıma iki yönlü katkı sağlayabilir. Bu mevkii için Beşiktaş’ta çok büyük maliyetli isimlerin adı anılıyor. Yaşı ve potansiyeli göz önüne alındığında Şenol Güneş gibi oyuncuların bireysel özelliklerini ön plana çıkarmayı iyi bilen bir hocanın elinde Lawal çok daha fazla katkı sağlayacaktır.
Yorumlar (2)
ersegün 5 yıl önce
Le havle....söyleyene bak...
Yalni Kartal 5 yıl önce
Iyi oyuncu fizigi kuvvetli lawal alinabilir