Alexis tam bir savaşçı!

Marca yazarı Juan Castro Gonzalez, Kartal'ın yeni stoperi Alexis'i yazdı: Tam bir savaşçı.

 Alexis, tam bir görev adamı ve savaşcı bir oyuncu. Tekmeye kafasını sokacak kadar agresif ve korkusuz. Hava toplarında gerçekten çok başarılı. Hem tecrübeli hem de liderlik özelliği yüksek bir futbolcu 

Beşiktaş’ın yeni stoperi Alexis Ruano Delgado, kariyerine Malaga’da başladı. Burada gösterdiği performansla 2006’da Getafe’nin yolunu tuttu. Getafe’deki performansıyla devlerin dikkatini çekti. Milan, Real Madrid ve Barcelona gibi kulüpler onun peşine düştü. Valencia 6.5 milyon Euro verdi ve Alexis’i kaptı. 

Yaşadığı diz sakatlığı nedeniyle 2007-08 sezonunun büyük bir bölümünü sahalardan uzak geçirmek zorunda kalan Delgado, 2008 İspanya Kral Kupası finalinde eski takımı Getafe’ye gol attı ve Valencia’nın   3-1’lik zaferle kupayı kazanmasında pay sahibi oldu. Bir sonraki sezon da sakatlıklardan yana pek şanslı olmayan 30 yaşındaki stoper, 2010 yılında 5 milyon Euro karşılığında Sevilla’nın yolunu tuttu. Ardından ise 2012’de Getafe’ye döndü. 

Rakibine yapışır

Alexis, kesinlikle çok iyi bir stoper. Tecrübesiyle takımına katkıları oldukça fazla. Tabii ki bir süperstar değil ama tam bir görev adamı ve savaşcı bir ruha sahip. Çok agresif ve korkusuz. Tekmeye kafa sokar. Hava toplarında İspanya Ligi’nin en iyileri arasındaydı. Markaj yeteneği üst düzeyde. Rakibine adeta yapışır. Güçlü bir karaktere sahip ve liderlik özelliği var. Bu sezon La Liga’nın en az faul yapan savunmacıları arasında yer aldı. Gerek olduğunda bek oynayabilecek kapasiteye de sahip. Takım sertliğine kesinlikle katkı yapacaktır. 
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 03:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
emreeeee
emreeeee - 3 yıl Önce

lugano tarzında bir adam

MAF
MAF @emreeeee - 3 yıl Önce

Lugano tam bir çirkefti.