Ahmet Nur Çebi'den Mahmut Uslu'ya cevap!

Beşiktaş'ın 2 numarası Ahmet Nur Çebi, Mahmut Uslu'nun 'Kollanma' iddiası ve Anadolu Efes-Beşiktaş birleşmesi hakkında fikirlerini söyledi.

FUTBOL 10.07.2017, 12:09 11.07.2017, 11:29
2747

BEŞİKTAŞ KOLLANDI’ İMASINDA BULUNAN USLU’YA YANIT: BU AÇIKLAMALAR ÇARESİZLİK

- Futbola dönelim. Kamuoyunda Beşiktaş’ı yine favori gösterenler çok. ‘Beşiktaş ile baş edemezler’ diyorlar...

“Baş ederler, ederler. Bunlar büyük camialar. Edemezlerse de zaten bizim bir kıymetimiz kalmaz ki. Benimle baş eden, didişen önemli rakiplerim olmazsa benim başarımın kıymeti kalır mı?”

***

- Beşiktaş’ın geçen sene hakemler tarafından çok kollandığı iddia ediliyordu. Örneğin Mahmut Uslu en son açıklamasında ‘Beşiktaş’ın iç saha maçlarına hep aynı hakemler atandı. Geçen sezonu Allah’a havale ettik ama bu sezonu etmeyeceğiz” dedi..

“Bu açıklamalar çaresizlikten. Yetersizlik konuşmaları. Yeterli olan kimse böyle şöyler konuşmaz. Alınan kupaya, verilen emeğe saygısızlık yapılmamalı. Biz kollanmadık. Anamızın ak sütü gibi helal kupa aldık her iki senede de.”

***

‘EFES’E TEKLİF YAPTIK’

- Bir tek erkek basketbolda iddialı takım olacak gibi...

“Evet. Onu da Tuncay beye (Özilhan) teklif ettik. Gidildi, tekrar söylendi. Her sene gidiliyor.”

***

- Tuncay bey kabul etmemiş. Açıklamasını okudum. “Efes basketbolda bir ekol” demiş.

“Öyle mi? Haberim yoktu. ‘Efes basketbolda bir ekol’ demiş iyi de ‘Beşiktaş Efes’ olduğu zaman olmuyor mu? Biz ne yapıyoruz yani? Ekol olan bir şeyi kırıp ona cam fabrikasında sürahi mi yapıyoruz? Benim siyah beyaz formamla Beşiktaş Anadolu Efes’i koy yürü. Sen de Beşiktaşlısın. Reklamını da koy. Ne istiyorsan yap.”

Yorumlar (0)