Abdullah Avcı'dan oyuncularına uyarı

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, DG Sivasspor yenilgisini değerlendirdi ve "Hiç şık olmadı, doğru olmadı." dedi. 

FUTBOL 18.08.2019, 09:06 19.08.2019, 09:39 kartalbakışı.com
206

Takım oyunundan memnun olmadığını belirten Abdullah Avcı, "Maçtan önce söylediim gibi Sivasspor sıcak temas yapan bir takım. Bunun için topa sahip olmak lazımdı. Topa sahip olurken, basit kayıplar yaparken iyi geçiş yapan bir takım var. Bunu da yaşadık." dedi.  

İlk yarıda kötü bir oyun sergilediklerini kaydeden Avcı, "Başarılı olamadık. 2. yarıda 2. gole kadar ivmelenme gösterdik. 2. golden sonra oyundan kopma oldu. Onların da alışık olduğu bir oyuna geçtik. Çabuk oyun disiplininden kopan, basit top kayıp yapan takım görüntüsü vardı. Hiç şık olmadı, doğru olmadı. Topa sahip olmamız lazımdı ama bunu yaparken rakibi koşturmamız gerekiyordu." ifadelerini kullandı. 

Hatalarını araştıracaklarını belirten Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Oyuncular da biz de oyunu inceleyeceğiz. Oyuncu kendini inceleyecek. 2. yarıda onların alışık olduğu oyun disiplinine geçtik. Doğru tespitler yapıp bunun üzerinden çabuk dönüş yapmamız lazım. Cuma akşamı Vodafone'da bu değişimi yapmalıyız. Cuma akşamı daha fazla karakter koyan, Beşiktaş formasını giydiğini hissettiren oyun anlayışını göstermek istiyoruz." sözleriyle ilerisi için umutlu mesajlar verdi. 

Burak Yılmaz'ın yokluğunun ve yeni transfer yapılıp yapılmayaca yönündeki soruya ise Avcı, "Burak, önemli bir oyuncu. Türk futbolunun en önemli oyuncularından bir tanesi. Gol atmasa bile topu tutması önemli. Transferler için fikir alışverişleri yapılıyor. Oyuncu almaktan doğru isimler için çalışılıyor. Transfer çalışmaları ile ilgili her gün fikir alışverişi yapılıyor. O gelsin, bu gelsin değil, mevcut durumu tespit edip, onun üzerinden gitmemiz gerekiyor." açıklamalarını yaptı.

Ntv Spor

Yorumlar (1)
karakartal- 1 yıl önce
abdullah avcı şaka gibisin oturda takıma 5-6 pastan vazgeçtik 3 pas yapmasını öğret orta sahaya topu alınca ileri diriplink yapmayı öğret.zannediyorum biliyorsundur topu devamlı geriye oynayan futbolcu 1-güçsüzdür 2-koşamamaktadır 3-adam geçmede başarısızdır 4-ileri oyun kurgusundan mahrumdur.işte senin oyuncularının özeti koşamıyor güçsüz çabuk düşünemiyor pas yapma yeteneğinden yoksun ve sen bunlardan birşeyler bekliyorsun bekle avcı bekle nasrettin hocada göle maya çalmıştı oda hala bekliyor ya tutarsa inşAllah küme düşmeyiz