5 stoperin kornerlerde attığı gol sayısı sıfır

Beşiktaş'ın derbi maçlarda aldığı başarısız sonuçlar tartışılırken 25 haftada atılan 42 gole defans oyuncularının neredeyse sıfıra yakın katkı vermesi ilgi çekici bir istatistik olarak göze çarpıyor.

FUTBOL 26.03.2015, 15:41
951
5 stoperin kornerlerde attığı gol sayısı sıfır

KORNERLERDEN SADECE OLCAY ŞAHAN BİR GOL ATTI

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısından bu yana siyah beyazlı takımın defansında oynayan Pedro Franco, Ersan Gülüm, Atınç Nukan ve Bilic tarafından stoper oynatılan Necip'in bu sezon korner ve duran toplarda attıkları gol sayısı sıfır.

25 haftası geride kalan ligde 42 gol atan Beşiktaş'ın 25 maçta kullandığı tüm kornerlerde ise sadece bir golü bulunuyor. Bu golü atan oyuncunun adı da Olcay Şahan.

 

SLAVEN BILIC TERCİHLERİNİN KURBANI MI?


İbrahim Toraman'ı geçen sezon hiç oynatmayan ve sezon başı Sivas'a kiralık veren, Sivok'u da bu sezon defterinden silerek UEFA listesine bile yazmayan Slaven Bilic, Escude'yi de ağır olduğu için takımda düşünmemiş ve göndermişti.

 

 

Bilic defans yapılanmasında Pedro, Ersan ve Atınç'ın yanına Milosevic'i transfer ettirmiş ve Necip'i de stoper oynatmaya başlamıştı. Ancak Hırvat hocanın tüm stoper tercihleri ve değişik kurgularına rağmen Beşiktaş, kornerlerden gol atamadığı gibi özellikle defans arkasına atılan toplarda da bir hayli sıkıntı yaşıyor. Ersan haricinde Pedro Franco ve Necip'in boy dezavantajı C.Brugge maçlarında olduğu gibi rakiplere de oldukça kolaylık sağlıyor.

 

DURAN TOPLARDA SİVOK VE ESCUDE KADAR OLAMADILAR

 

 


İşin ilginç yanı şu anda hiç düşünülmeyen Sivok'un ve takımdan ayrılan Escude'nin geçen sezondan bu yana attıkları toplam 4 gol (2'şer) ile diğer stoperlerin hepsinden daha fazla gol atmış olmaları. 1.5 yılda Pedro Franco ve Ersan sadece birer gol atabilirken çok az şans bulan Atınç'ın henüz golü yok. Takımın yeni stoperi Necip'in de her iki sezonda orta saha sağ bek ve stoper olarak oynadığı maçlarda golü bulunmuyor. Yani savunmada oynayan oyuncular hücum performansı olarak daha önceki yıllarda görev yapan Sivok, İbrahim Toraman ve Escude'nin yanına bile yaklaşamamış durumdalar.

Bu sezon Sivasspor'a kiralık verilen İbrahim Toraman ile yıllarca Beşiktaş'ın savunmasında oynayan Tomas Sivok'un ise takıma ofansif katkıları şu anda oynayan oyuncuların kat kat üstünde olurken geçen sezon sadece 11 maçta forma şansı bulan Escude dahi 2 gol atarak takıma katkı sağlamıştı.

Sivok ve İbrahim Toraman'a her an gol atabilirler diye duran toplarda önlem alan rakip savunmacıların aynı sıkıntıyı şu anda oynayan defans oyuncularında yaşadıkları pek söylenemez. Çünkü siyah beyazlılar bu sezon kornerler de gol atmak bir yana tehlike bile yaratamaz hale geldi.

İşte Beşiktaş'ta son 1.5 sezonda görev yapan stoperler ve takıma ofansif katkıları:
İbrahim Toraman: Geçen sezon kadro dışı kaldı hiç affedilmedi. Bu sezon Sivas'ta kiralık.
Tomas Sivok: 1.5 sezonda 21 maç, 2 gol, bir asist

Julien Escude: Geçen sezon 11 lig maçı, 2 gol
Ersan Gülüm: 1.5 sezonda 40 lig maçı, 1 gol
Pedro Franco: 1.5 sezonda 38 lig maçı, 1 gol
Atınç Nukan: 0 gol

Necip Uysal: 1.5 sezonda 38 maç orta saha stoper ve sağ bek olarak golü yok
Miloseviç: Devre arasında geldi, sakatlandı, tedavisi devam ediyor.

Yorumlar (8)
Angaralı Kartal 6 yıl önce
Sivok'u bu takımdan silenler bunu okumuşlardır inşallah.Kendi egoları için tecrübesiyle bu takıma hem abilik hemde kaptanlık yapan adamı bir çırpıda silip attılar...
CastieL 6 yıl önce
Maşallah nazar değmesin. stad yok ondan atamıyorlardır ııııı birdee çok yol teptiler bu sezon at sırtında.. :)
hüseyin 6 yıl önce
sivok nerdesin be kartalım..
Serkan 6 yıl önce
Ligde dokuz hafta kalmış, 1 puan fark var. Oyuncuları bu şekilde kötü istatistiklerle taraftarın önüne atmak sözde Beşiktaş' lı sitesiyle bağdaşıyor mu? Sivok' um, Zago' m nerdesin vs. vs. yönetin istifa, Biliç gitsin... Yeter ya
Fatih 6 yıl önce
biliç necipte ısrar ederse bizi daha çok yakacak tecrübesizi tecrübeliye değişiyor bu adam kıt futbol bilgisi zayıf rusyadan boşuna kovulmamış yabancı geleneğini devam ettirip lucescuyu getirmeliyiz ha bu arada bu ruhsuzlukla 9 da 9 çok zor
CİĞERCİ MUSTAFA 6 yıl önce
Hala uyanmadınızmı ey millet adam resmen stoper tüccarı Sivok olsaydı necip gibi bir kazmadan dolayı elendik turu geçerdik. Miloseviç ve Pedrodan stoper olmaz kardeşim pedro zaten önlibero İbrahimi, sivoğu, Sezer Özmeni ve Furkan Şekeri yiyenlere lanet olsun
yavuz 6 yıl önce
Biliç ... Biliç ... Biliç... Biliç... yüzünden...
kartal 6 yıl önce
takımda necip ve pektemeki görünce mideme kramplar giriyor.ikiside amatör küme topçularıdır.