15 Golden Az Atmam

Beşiktaş'ın yeni sezondaki ilk transferi olan Cenk Tosun, konuşmak için Türkiye'nin bir numaralı spor gazetesi olan FOTOMAÇ'ı tercih etti. İşte, Kara Kartal'ın yeni 'pençesi' Cenk'in bir solukta okuyacağınız röportajı.

FUTBOL 06.07.2014, 04:02
15 Golden Az Atmam

 Beşiktaş'ta Tigana ve Denizli döneminde de gündeme geldim ama Gaziantep ile anlaştık. İyi ki de orayı tercih etmişim. Ligi tanıdım ve piştim. Bir üst kademeye geçtim. Tuttuğum ve hayallerimin takımına geldim. 


-En büyük hedeflerimin arasında A Milli Takım'da ve Beşiktaş'ta oynamak vardı, gerçekleştirdim. Şimdi ikisinde de kalıcı olmak istiyorum.Beşiktaş için her şeyimi feda etmeye söz veriyorum. 

-Bir tek ben değil, çok yerli ve iyi golcülerimiz var. Mustafa ve Ömer gibi. Bu takımı yükseklere taşımak için elimizden geleni yapacağız.Yabancı santrfor konusunu yönetim bilir. Gerekli çalışmaları yaparlar. İhtiyaç olduğunu düşünürlerse alırlar. 
Gerçek bir savaşçıyım 
Tipik bir laf vardır, gazozuna bile oynasan yenmek isteyenlerden. Ben de onlardanım.Savaşçıyım! Gaziantep'te son üç yıldır ortalama 12-13 gol attığımı anımsıyorum.Anadolu kulübü için müthiş bir rakam. İnşallah Beşiktaş'ta da kendi rekorumu kırmak istiyorum. Bir rakam belirlemek istemiyorum.Kendimi motive etmek için 15 gol üstü hedefim Allah'ın izniyle. Fazlası mı, aşağısı mı olur; artık o Allah'ın takdiri. 

Rakiplerle ilgilenmem 

Ezeli rakiplerle şampiyonluk rekabetinde olacağız elbette ama onlarla işimiz yok. Büyük takımları yenmek için herkes elinden geleni yapıyor. Küçük diye hafife aldıklarımızla oynanan maçlar sonrası kaybedilen puanlar nedeniyle, gidiyor şampiyonluk. 

-Yeni stadımızın bitmesiyle geçen yıl kaybettiğimiz puanları almak istiyoruz.Geçen yıl kendi stadımızda oynasaydık, şampiyonluk bile gelebilirdi. Orada yenilmeyeceğimizi düşünüyorum. 

Sakatlığım iyi durumda, idmanlara devam ediyorum. Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde oynamak istiyorum.

Beşiktaş formasını giymeyi sabırsızlıkla bekliyorum, taraftarlarla buluşmayı da. 

Sergen Yalçın farklı! 
Ben Sergen Yalçın'ın golleriyle büyüdüm. Yetenek açısından bence gelmiş-geçmiş en büyük Türk oyuncusu.
Beşiktaş'ta Delgado çok beğendiğim bir futbolcuydu, keza İlhan Mansız.. Benim çocukluğum onların gollerini izleyerek geçti; ama Sergen Yalçın'ın yeri bambaşka. 
-Gaziantep'te giydiğim 23 rumarayı devam ettirmek istiyorum. O da kaleci Günay'da.Onunla anlaştık gibi, bana 23 numarayı verecek. '
Tosun Paşa'yı sevdim 
İsmim gibi Cenk edeceğim. Gaziantep'te Tosun Paşa diyorlardı. Beşiktaş taraftarı da sosyal medyada Tosun Paşa diyor, hoşuma gidiyor.
Cengaver de olabilir. Ben de onları gollerimle sevince boğmak istiyorum. 
-Babama ne kadar minnettarım anlatamam. Beni 35 kilometre uzaktaki idman sahasına götürüp-getirmek için Ramazan'da orucunu 1 saat sonra açtığını bilirim.Yolda, ekmek arası bir şey yerdi. Hakkını ödeyemem. 


2016'da büyük hedeflerim var.

İyi bir sezon geçirip, elemelerde başarılı olup güzel işlere imza atacağım. Önce kendimi kanıtlamalıyım.

Loading...
Yorumlar (0)