10 Numara'ya Çifte Aday

Kadrosunu yeni bir 10 numarayla güçlendirmek için atağa kalkan Beşiktaş, iki yıldız üzerinde yoğunlaştı. Siyah-Beyazlılar'ın, River Plate'li Manuel Lanzini ve Marsilya'lı Mathieu Valbuena isimlerinden birini renklerine bağlamak için yoğun mesai harcadığı öğrenildi.

10 Numara'ya Çifte Aday

Orta alan bölgesine yeni bir 10 numara kazandırmak için düğmeye basanBeşiktaş, iki hedef üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. İlk etaptaArjantin Ligi temsilcisi River Plate’in genç yıldız adayı ManuelLanzini’yi kadrosuna katmak için temaslara başlayan Beşiktaş, takımınHırvat teknik adamı Slaven Bilic’in isteği doğrultusanda bu bölge içinMarsilya’lı Mathieu Valbuena’yı da listesine eklemişti. Kara Kartal’ın,uygun şartların sağlanmasının ardından bu iki isimden birine yenisezonda Beşiktaş formasını giydirmeyi planladığı ifade edildi. Lanziniiçin kulübüyle yaptığı pazarlıklarda önemli mesafe kat edenSiyah-Beyazlı Yönetim’in, 5 milyon Euro’luk (yaklaşık 15 milyon TL)teklifi konusunda ısrarını sürdürdüğü bildirildi. 21 yaşındaki oyuncuiçin 6 milyon Euro (yaklaşık 18 milyon TL) değer biçen Güney Amerikakulübüyle temaslarına devam eden Kara Kartal’ın, genç futbolcuyurenklerine bağlama konusunda mutlu sona çok yakın olduğu ifade edildi.


Marsilya 8 milyon istedi
Siyah-Beyazlılar’ın, Dünya Kupası’nda Fransa Milli Takımı’yla ortayakoyduğu başarılı performansla dikkatleri çeken Mathieu Valbuena içinbonservisini sorduğu Marsilya Kulübü’nden 8 milyon Euro’luk (yaklaşık 27milyon TL) cevap aldığı öğrenildi. Bu durum karşısında geri adımatmayan Beşiktaş Yönetimi’nin, pazarlıklarını sürdürdüğü öğrenildi. Yenisezonda kariyerine Şampiyonlar Ligi’nde yer alacak bir takımda devametmek isteyen 29 yaşındaki futbolcunun, 8 sezondur formasını terlettiğikulübünden bu konuda anlayış beklediği bildirildi.

YORUM EKLE