Başlıktan negatif anlam çıkartmak isteyenlere aldırmayın. Onların işi gücü o! Ancak Beşiktaş için  içsel dengeleri tam oturtamadığı ve bir önceki farklı galibiyetin etkisi ile iyi kurgu yapamadığı Trabzonspor karşılaşmasından sonra bu 90 dakikada  galibiyet şarttı. Bu bilinçle oynayan ve hata payı az olan ikinci bölge önlemi beklenen net gol fırsatı vermedi Beşiktaşa'a.Gomez koştu ama pozisyona giremedi. Çünkü beklenen paslar da gelmedi. Atiba ile oynayan ikiliden birisi olarak orta alan görevinde Oğuzhan kilitlenmiş hatasız oyunu ile dikkat çekmese de bu takımda artık yönetmen benim diyordu. Sosa onun görevini üstlense de fizik ve moral olarak maçta değildi. Gergin olarak sürdürdüğü oyunda  kendi doğal kimliğini dahi kaybetmiş olarak çok etkisizdi. Olcay çalıştı ve vazife dolu oyununu gösterişsiz sürdürdü.


G.Töre ise Quaresmasız oyunda uzun süre etkisizdi. İki bek oyuna gerekli ofansif katkıda bulundular diyemeyiz. Açıkçası hatasız Ersan ,Rhodolfo ile Tolga olsa da gol gelmeyecek endişesi vardı. Takım sanki kilitlenmiş ve kenarda Şenol hoca da son 15 dakikaya girene dek adeta şapkadan nasıl tavşan çıkaracağız endişesindeydi. Çünkü oyuna giren Cenk'te ilk görüntüsüyle etkili değildi. Ne var ki oyunun çilingiri Oğuzhan farka giden kapıyı açtı! Hem de öylesine bir gol ile açtı ki transfer edilen misyonerlerden birisi olsa bitmeyen şakşakçılık devreye girerdi!


Müthiş bir klas ve güvenle vurulan top gol olunca karşılık vermek adına açılan Gaziantep spor kalesinde üç gol daha gördü. Harika bir başarı gibi görülen farklı sonuç geldi. O kısa süreçte coşan Gökhan Töre aldı götürdü verdi, attırdı, kısacası coştu! En önemlisi de Necip'in Atiba'nın yanına güvence olarak oyuna girmesi öteki futbolcuların ofansif gücüne kilit vuran taktiksel sıkıntıyı aşmalarına neden oldu. Tek forvet gibi görülen ama orta alan arkadaşları ile özellikle Oğuzhan, Gökhan ve Olcayla uyumlu ve pasa dayalı zarif görüntü bir kez daha şimdilik böyle oynayalım güvencesini getirdi Şenol Güneş'e. Beşiktaş defansın önünde Necip ile Attiba ve serbest oyuncu olarak ofansif Oğuzhanı ve tek forvet olarak da Cenk'i düşünerek sonuca gidecektir. Bu böyle ne kadar sürer bilinmez ama ligin en çok gol atan takımı olma yolu bu şekilde açık görülüyor.

 

Cenk Gönen'in yerine Valdes transferi Tolga'yı ne kadar harekete geçirir bilemem ama tahminim odur ki, burada aman aman bir değişim olmaz. 
Şimdi yoluna devam eden ve kadrosu içinde EGO çekişmesine girmeden bir ortam yaratılırsa Beşiktaş'ın ligde başarılı olma olasılığı yüksektir. Serdar Kurtuluşun son görüntülerde ilk 11 de şansının da olabileceğini hatırlatmak isterim. Başarı için Gömez, Quaresma, Sosa ve G.Törenin Mental olarak iyi hazırlanması ve Egolardan uzak bir rekabet ile formayı alma çalışmasına girmesi gereklidir. Bunu çözecek kişi Şenol Güneş'tir. Bazen zorlanacaktır ama  umudum başaracağından yanadır.

Özetlersek bu farkı beklediğimiz oyun değildi ama son 15 dakikada farkı hak eden bir Beşiktaş coşkusu vardı. Ve gecenin yıldızı tabii ki Oğuzhan'dı... Gökhan Töre ise "istersem olur" gösterisinde başarılıydı.