Fransız medyası yıkıldı...

Beşiktaş'ın Monaco ile 1-1 berabere kaldığı maç sonrası Fransız medyası, Monaco’nun gruptaki en iyi maçını oynadığına vurgu yaparken, Beşiktaş'a sadece 1 puanın yettiğini gazetelerine taşıdı.

GÜNDEM 03.11.2017 - 03:01 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Şampiyonlar Ligi’ndeki tek temsilcimiz Beşiktaş’ın, Monaco karşısında aldığı beraberlik Fransız medyasında da yer buldu. Ülkenin saygın spor gazetelerinden L’Equipe, “Monaco, Kartal’ı yıkamadı. Bu beraberlikle birlikte bir üst tura çıkma ümidi bir adım daha zorlaştı” ifadelerini yer verdi. Le Figaro Gazetesi, “Monaco, daha iyisini yapamadı ve öne geçtiği mücadelede Beşiktaş’la puanları paylaştı. Artık Türk takımı için ikinci tura sadece 1 beraberlik kadar yakın” diye yazdı.

***

‘2.lik savaşı daha zor...’

France Football Dergisi’nin internet sitesinde ise “Kırmızı-Beyazlılar, gruptaki en iyi maçını Beşiktaş’a karşı oynadı. Ancak golü de bulmasına rağmen yenilen gol, bir üst turu çok ama çok zor hale getirdi” yorumunu yaptı. Portekiz gazeteleri de maça kayıtsız kalmadı. Record Gazetesi, “Lopes’in golüyle açılışı Monaco yaptı ancak Cenk Tosun’un penaltısı, sonucu belirledi. Şimdi Beşiktaş’ın bir üst tur için 1 puana ihtiyacı var ancak ikincilik savaşı daha zor olacak” derken A Bola da, “1-1’lik sonuç Beşiktaş’a yaradı. 10 puanla lider olan Türk ekibi, Porto’ya yenilmezse gruptaki ilk
bileti kapacak” diye yazdı.

***

Kaynak: Fanatik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@