'Fona 2 Milyon Euro Ödenecek'

Son haftalarda kaçırdığı goller ile takımın kazanamamasını sağlayan Hugo Almeida ,Beşiktaş gündemini en meşgul eden isim. Sezona 4 maçta attığı 4 gol ile muhteşem bir başlangıç yapan Portekizli devam eden haftalarda form düşüklüğünden mi formsuzlukta

ÖZEL 10.11.2013 - 12:00 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Son haftalardakaçırdığı goller ile takımın kazanamamasını sağlayan Hugo Almeida,Beşiktaş gündemini en meşgul eden isim.Sezona 4 maçta attığı 4 gol ile muhteşem bir başlangıç yapan Portekizlidevam eden haftalarda form düşüklüğünden mi formsuzluktan mı bilinmez 7haftada sadece 1 gol atabildi.

Menajer Jorge Mendes’in fon şirketiüzerinden 2011’de Almanya’nınWerder Bremen takımından bonservisbedeli ödemeden alınan oyuncu 117 maçta 41 gol atmıştı. Türkiye’de ise Beşiktaş ile 83 resmi maça çıkan Almeida ağları 37 kezsarstı. Almanya’da elde ettiği 0.35 lik gol ortalamasını Türkiye’de 0.45 eyükseltmiş durumda. Tablodan gözüktüğü gibi zaten her maç gol atabilenbir forvet yapısı yok. Türkiye’de de her maçta gol ataamıyor zaten.

SlavenBilic’in gözbebeklerinden olan Portekizli 11 maçın 10’unda forma giydi.Atak organizasyonlarında takım ona endeksli. Oynamadığında takımınhucüm gücü düşüyor.Oynasa kaçırdığı gollerle kahrediyor. Dün yinegirdiği pozisyonları cömertce harcayan Hugo Almeida şansınındayardımıyla yine bir şekilde tabelaya katkı yaptığını görüyoruz.


Almeida’nınsürekli ilk 11 oynadığı takımda Mustafa Pektemek 2 yıldır yedek.Eneramo yedek.Ömer şişmanoğlu yedek. Slaven Bilic maçların bellidönemlerinde çift forvete dönmezse yedeklerin moral motivasyonu enaşağılara inebilir. Bu da uzun sezonda oyunculardaneksik randımanalımına sebep olur.

Hugo Almeida sezon sonu satılırsa elde edilecek para ,kulüp ile fon şirketi arasında paylaşılacak. Portekizli kontratını doldurup ayrılırsa fona 2 milyon euro ödenecek.Yönetim de bu nedenle Almeida ile sözleşme uzatmak istiyor.

Hugo Almeida bu sezon Beşiktaş ‘ta 12 maçta 7 gol 2 asist ile oynuyor.