Flaş karar! Beşiktaş seçime gidiyor

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman seçime gitme kararı alacaklarını açıkladı.

GÜNDEM 11.08.2018 - 11:54 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ın 3'üncü Olağan Divan Kurulu Toplantısı Vodafone Park Stadı'nda yapılıyor.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Divan Kurulu'nda açıklamalarda bulundu. Siyah beyazlı kulübün başkanı yeni bir yönetim kurulu için seçime gideceğini duyurdu.

FİKRET ORMAN ADAY

Fikret Orman, "6,5 sene içinde hepimiz yorulduk. Heyecanımızı arttırmamız lazım. Yönetim kurulu ile alakalı seçime gideceğim. Yarınki Yönetim Kurulu Toplantısı'nda seçim kararı alacağım. İsteyen herkes aday olabilir. Yani diyorum ki 'Hodri meydan', herkes ne söyleyeceği varsa söylesin" dedi.

BEŞİKTAŞ'IN BORCU 2 MİLYAR 103 MİLYON 854 BİN TL

Beşiktaş'ta gerçekleşen Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda siyah-beyazlıların borcu açıklandı. Beşiktaş'ın toplam 2 milyar 103 milyon 854 bin TL borcu bulunuyor.

Beşiktaş'ta gerçekleşen Divan Kurulu Toplantısı'nda Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel, siyah-beyazlı camianın toplam borcunu açıkladı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un yaptığı açıklamaların ardından birçok üyenin kendilerini arayıp, borçların makyajlanıp makyajlanmadığını sorduğunu belirten Tuncel, böyle bir durumun olmadığını belirterek borcu açıkladı. Buna göre Beşiktaş'ın toplam 2 milyar 103 milyon 854 bin TL borcu olduğu açıklandı.

TEVFİK YAMANTÜRK: "BEŞİKTAŞ İÇİN UYUYAMADIM"

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, Divan Kurulu Toplantısı'nda dövizin yükselmesine dikkat çekerek, "Türkiye'nin içinde bulunduğu bu durum nedeniyle kendi işlerim için değil ama Beşiktaş için dün gece uyuyamadım" dedi.

Beşiktaş'ta gerçekleşen Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, artan döviz fiyatlarına dikkat çekti. Batı'nın 1000 yıllık intikam peşinde koştuğunun altını çizen Yamantürk, "Buna izin vermeyeceğiz" dedi. Beşiktaş'ın borcunun gelirlere rağmen 7 milyon Euro arttığının altını çizen Yamantürk, "7 milyon Euro artmış borcumuz. Ciddi Şampiyonlar Ligi gelirlerimiz var, ciddi futbolcu satışlarımız var. Ama borç nasıl 7 milyon Euro artmış. Buna rağmen borç artıyorsa, bizim hastalıklarımıza teşhis koyacak olan doktorlar, doğru doktorlar mı? Bu borç yükü, ülkelerin ve kulüplerin istikbalini elinden alır. Bir sabah geliriz ki burada ya Arapça ya Çince ya da Rusça konuşuluyor. Bunun olmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Şimdiki gençlere bunu anlatmak zor çünkü hepsi sportif başarıya bakıyor. Türkiye'nin bugünkü durumunda fazla karamsar olmak istemiyorum. Doğruları söylüyorum burada. Samimiyetime lütfen inanın. Türkiye'nin içinde bulunduğu bu durum nedeniyle kendi işlerim için değil ama Beşiktaş için dün gece uyuyamadım" açıklamasını yaptı.

Sabah