Flaş gelişme! Teklif yolda...

Siyah-beyazlı yönetim, Çek futbolcunun sezon sonu bitecek olan sözleşmesini uzatmak için harekete geçti. Teknik Direktör Slaven Bilic’in uzun süredir takımda kalmasını istediği Tomas Sivok’un ise henüz kesin kararını vermediği ifade edildi.

FUTBOL 08.05.2015 - 08:12 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Kartal tam 7 yıldır takımda bulunan Tomas Sivok’la nikah tazelemeye hazırlanıyor. Uzun süren sakatlığının ardından sahalara müthiş bir geri dönüş yapan Çek stoper, siyah-beyazlı yönetimin planlarını değiştirdi.

 

Savunmada sergilediği başarılı performansla başta Teknik Direktör Slaven Bilic olmak üzere herkesin takdirini toplayan Sivok’la yeni sözleşme yapılmasının planlandığı öğrenildi. Siyah-beyazlı yönetimin, başarılı futbolcuyla yapılacak yeni mukaveleyi hazırlamaya başladığı da belirtildi.

Daha önce sakatlık sorunları ve kulüp doktorunun verdiği rapor doğrultusunda Sivok’la yolları ayırmayı planlayan yönetim kurulunun, Bilic’in isteği üzerine karar değiştirdiği aktarıldı. Deneyimli futbolcunun ise geleceğiyle ilgili henüz kesin bir karar vermediği savunuldu. Siyah-beyazlı yönetime geçmişteki katı tutumu nedeniyle kırgın olan Sivok’un, Bilic’le yapacağı görüşmenin ardından yolunu çizeceği ifade edildi.

Beşiktaş’ta 7. sezonunu geçiren Tomas Sivok geçtiğimiz günlerde Çek basınına verdiği röportajda, “Yüzde 90 ihtimalle Beşiktaş’tan ayrılacağım gibi görünse de futbolda her şey mümkün. Serbest kalacak olsam bile Mayıs ayı geldiğinde şampiyonluk kupasını kaldırmak istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@