------Fındık Fıstık Leblebi----    Euro 2012'de Alman Milli Takımı formasıyla, toplam 22 saniyede 4 kez topla buluşup 3 gol atmıştı. 2013 Bundesliga sezonunda, Bayern Münih formasıyla 5 dakikada Hat-Trick yaptığı Wolfsburg maçında, topa sadece 3

------Fındık Fıstık Leblebi----

 

 Euro 2012'de Alman Milli Takımı formasıyla, toplam 22 saniyede 4 kez topla buluşup 3 gol atmıştı.

2013 Bundesliga sezonunda, Bayern Münih formasıyla 5 dakikada Hat-Trick yaptığı Wolfsburg maçında, topa sadece 3 kez dokunarak 3 gol attı.

Televizyon karşısında "Manyak mıdır nedir?" dediğimi hatırlıyorum.

Oyuna girdikten sonra, 3'er dakika arayla 3 gol atıp, 6 dakika içinde Hat-Trick yaparak rekor kırdı.

Bir adama "Vurduğun gol olsun" desen bu kadar olur zaten.

 Pivot Santrafor olmasına rağmen tekniği yeterli. Hava hakimiyeti, gücü, oyun zekasıyla üst düzey bir golcü ünvanını haketmiş.

Onun en önemli özelliği bence hisleri. Bir golcü de olması gereken doğru yerde doğru zamanda olabilme özelliği.

Top, bütün ceza sahasını dolaşır, bir anda önüne düşer ve o da yapıştırır. Çünkü doğru zamanda doğru noktadadır.

Bu yıl rakip taraftarlardan hatta bazı yorumculardan "Çok ballı adam, her top önüne düşüyor yaovv" naralarını fazlasıyla duyabiliriz.

Bayern Münih'ten ayrılma sebebini Kulübün bir sezon boyunca sürekli Lewandowski ile ilgilenmesi olarak açıklamış, “Sadece ben değil, takımdaki diğer forvetler de ciddi şekilde bu durumdan rahatsız.” demişti.

Fiorentina o sezon Ligin en çok gol atan 2. Takımı olmasına rağmen gözünü Gomez'e dikmişti. Bayern Münih'e sattıkları Luca Toni'nin boşluğunu hep hissettiler ve 15.5 Milyon Euro bonservis bedeliyle Super Mario'yu transfer ettiler.

İtalyan basını Gomez gibi kaliteli ve kendini çoktan kanıtlamış Top Class bir golcüye verilen 15.5 Milyon için "Bedava" yorumları yapmıştı.

Sezona müthiş başlamasına rağmen çok şanssız bir diz sakatlığı geçirip uzun süre forma giyemedi.

Yokluğunda Giuseppe Rossi inanılmaz bir performans gösterdi. Çok başarılı giden Mor Menekşeler, Gomez'i oynatacak şekilde bir sistem değişikliğine haklı olarak gitmek istemediler.

5-6 Ay sahalardan uzak kaldı ve aynı zamanda 2014 Dünya Kupasını da kaçırdı.

Şimdi formayı sürekli giyebileceği bir yerde kendisini yeniden Dünya Futbolunun vitrinine çıkaracak formu yakalamak istiyor. Türkiye'ye gelmiş en kariyerli golcülerden biri. Özellikle yönetici Erdal Torunoğulları'nı kutlamak gerek. Gomez transferiyle çok yakından ilgilendi. Türkiye'den oyuncunun ailesine Fındık, Fıstık götürdüğünü söylediğinde çoğu kişi dalga geçmişti. Bir bildiği varmış demek ki;

Leblebi gibi gol atacak yerden, Fındığı Fıstığı esirgemedi.