Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile birlikte Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi 2018 "Sporun Geleceği Aydınlık Mı?" panelinde önemli açıklamalarda bulundu.

Fikret Orman'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Gözden kaçırmayın

Başkan Çebi'den Nadiem Amiri sözleri Başkan Çebi'den Nadiem Amiri sözleri

"2012'de Beşiktaş'a başkan olduğumda cirosu 78 milyon dolar civarındaydı. 330 milyon dolar da borcu vardı. Onu yönetmek ve aynı zamanda skorsal başarılar yakalamak kolay olmuyor. Türk futbolu bütçeleri aşağıya çekip küçülerek ve gelirini artırarak bunu aşabilir."

"Niçin yaşları büyük futbolcuya gidiyorsunuz? Zaten Avrupa ile 3 yıllık anlaşmamız var, oyuncu satmadan alamıyoruz. Genç oyuncuyu alacak bir finansman yok, öyle bir kaynağınız yoksa oluşmuş bir oyuncuyu alıp maaşını fazla vereceksiniz. Şartlar ve bilanço öyle."

Soru: "Taraftar 'Paralar nerede?' diyor, belki cevaplamak istersiniz..."

Fikret Orman: "Onu isterseniz cumartesi günü divanda anlatayım."

"Ben Beşiktaş Kulübü'nü Dolmabahçe'nin bahçesinden almadım, Çağlayan'da 400 küsür dosyadan aldım. İyi bir finansal yapıda gidiyorsunuz ama maçı kazanamadığınız zaman olay 'Paralar nerede?'ye geliyor."

"La Liga 86 ülkede yayınlanıyor ve 86 ülkeye yayın hakkı satılmış durumda. Beşiktaş'ın Malmö maçının olduğu gün Almanya'da, Hannover'deydim ve izleyecek bir yer bulamadım. Kahve de, restoran da bulamadım. Türklerin en çok yaşadığı yerlerden birinde bulamadım."

"Biz altyapıya yatırımlar yapıyoruz, kimsenin altyapı ile ilgilendiği yok ki. Kimi aldın, kimi transfer ettin, Ibrahimovic'i getirecek misin? Avrupa'da yolda görüyorlar, 'Başkanım Ibrahimovic'i alacak mısın?' diyorlar. Ibrahimovic de 38 yaşında, onu da bilmiyor."

Skorer