Fikret Orman'dan Süleyman Seba'ya...

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş Dergisi'nin 'Süleyman Seba Özel Sayısı'nda Siyah-beyazlı camiaya ve taraftarlara seslendi.

GÜNDEM 01.09.2014 - 15:05 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Merhum Süleyman Seba'nın gösterdiği yolda, Beşiktaşlılık duruşunu her geçen gün herkese göstererek Beşiktaş için çalışmaya devam edeceklerini belirten Orman'ın yazısı şöyle;

"Sevgili Beşiktaşlılar,

Allah'a her gün şükürler ediyorum ki, böyle bir camianın içine doğdum. Beşiktaş'la, Beşiktaşlılık'la ve Beşiktaşlı duruşuyla öğrendim, büyüdüm. Ailemin, rahmetli babamın bunda payı büyük.

Ancak ben ne kadar şanslıyım ki, böyle bir camianın içine doğmakla birlikte, bu camianın önde gelen efsane isimlerini daha çocuk yaşımdayken tanıma, ellerini öpme şerefine nail oldum. Örneğin Baba Hakkı... Örneğin Süleyman Seba...

Yıllar önce Baba Hakkımızı son yolculuğuna uğurlamıştık.

Son olarak da, Efsane Başkanımız Süleyman Seba'yı... Onları sonsuzluğa uğurlamak hem bizim için son görev hem de omuzlarımıza yüklenen daha fazla sorumluluk oldu. Öyle ya, onlara bakarak, örnek alarak büyümüş biri olarak ben, şimdi bu camianın başkanıyım. Ve artık o efsaneler yok.

Beşiktaş'ı, Beşiktaşlılık duruşunu sadece bizlere değil, tüm spor camiasına anlatan bu isimler, aynı hassasiyeti, aynı duyguyu ve aynı duruşu bizlere emanet ederek aramızdan ayrıldı.

Sadece bana mı... Tabii ki değil... Sporcusundan yöneticisine, taraftarına kadar Beşiktaş Camiasına çok şey öğretti bu isimler. Süleyman Seba, Beşiktaşımıza sadece kazandırdığı tesisler ya da sportif başarılarla, kupalarla değil, bir anlayışla, bir ahlakla, bir duruşla hizmet etti.

Bu nedendendir ki, 'Beşiktaşlılık duruşu' kavramı hepimiz için, tüm sporseverler için önemli bir kavramdır. Bu kavramın yaratıcılarından Onursal Başkanımız Süleyman Seba'yı gözyaşlarıyla toprağa verirken, bize düşen en önemli görevi de tüm camiamıza bir kez daha hatırlatıyorum.

Süleyman Seba Başkanımız'ın gösterdiği yolda, Beşiktaşlılık duruşumuzu her geçen gün herkese göstererek yolumuza ve Beşiktaş için çalışmaya devam edeceğiz."