Orman, Beşiktaş Dergisi'nin aralık ayı sayısında yer alan yazısında Vodafone Arena'yla ilgili son durum ve tesislerle ilgili çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Vodafone Arena'nın çatı blokunu kaldırma işleminin tamamlandığı belirten Orman, "Artık sonraki işlemlerde sıra. Koltuk montajına ve çim serme işlemine başlıyoruz. Stadın en ufak detayına kadar her şeye büyük önem gösteriyoruz. Toplam 237 milyon dolar değerinde sponsorluk anlaşması yaptık. Sponsorluk gelirlerimiz, rakiplerimizin toplam sponsorluk gelirinden fazla. Stadımızın açılmasıyla birlikte Beşiktaşımızın sponsorluk geliri daha da artacak ve kazanç elde eden bir kurum haline geleceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Tesisleşme konusunda çalışmalarını sürdürdüklerini ve Vodafone Arena tamamlandıktan sonra amatör şubeleri barındıracak güzel bir tesis yapmayı hedeflediklerini anlatan Orman, şunları kaydetti:

"BJK Nevzat Demir Tesisleri'ndeki yenileme çalışmalarımız sürecek. Hakkı Yeten Tesisleri'nin zemin ve tribünlerini yeniliyoruz. Akatlar'a divan kurulu üyelerinin gidebileceği bir tesis yapıyoruz. Pendik Tesisleri'ni modernize edeceğiz, Şan Ökten Tesisleri'ni yıkacağız. Ayrıca Beşiktaş'a emek veren büyüklerimiz için huzurevi yapmayı planlıyoruz. Bütün bu planları yaparken, sizlerin desteğinden ve ilgisinden güç alıyoruz. Beşiktaş tribünlerinden gelmiş ve günün birinde yine oraya dönecek bir başkan olarak, camiamıza kalıcı eserler bırakmak şahsım adına mutluluk verici."

"Hepimizin arzusu kupayı evimizde kaldırmak"

Fikret Orman, stat yaparken şampiyonluğu kovalamanın zor olduğunu vurgulayarak, "Ancak hocamız Şenol Güneş ve ekibinin yönetimindeki futbol takımımız, aldığı galibiyetlerle bizlerin göğsünü kabartıyor. Ligin en çok koşan, en mücadeleci, en istekli, en arzulu ekibine sahibiz. Özlediğimiz şampiyonluk hiç uzak değil. Hepimizin arzusu, bir an evvel stadımıza dönüp kupayı evimizde kaldırmak" şeklinde görüş belirtti.

Beşiktaş'ın, büyük kulüpler arasında Bedensel Engelliler Şubesi'ne sahip olan ilk kulüp olduğunu anlatan Orman, "Onlarca sporcuya kucak açmanın onurunu yaşayan kulübümüz, engelli sporcularımızın elde ettiği başarılarla da gurur duymaktadır. Engelli sporcularımızın ve tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlar, Beşiktaş RMK Marine Takımımıza başarılar dilerim" ifadelerini kullandı.