Fikret Orman'dan MHK'ye tepki ziyareti

Beşiktaş, Galatasaray'ın da derbide iki puan kaybetmesiyle Şampiyonlar Ligi yarışında oldukça iddialı konuma gelmişti. Ancak son günlerde yaşanan gelişmeler siyah-beyazlıları oldukça tedirgin ediyor.

FUTBOL 19.04.2019 - 12:05 21.04.2021 - 23:52 Kartal Bakışı

Kadıköy'de 1-1 biten Fenerbahçe maçı sonrasında Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın "Ses kayıtları elimizde" açıklamasının ardından, sarı-kırmızılıların başkanı Mustafa Cengiz'in de MHK'yı ziyaret etmesi siyah-beyazlı camiayı oldukça rahatsız etti. Ligde kalan bütün maçlarını kazanması hâlinde Devler Ligi vizesini cebine koyma avantajına sahip olan Beşiktaş'ta üç hafta sonra Türk Telekom Stadı'nda oynanacak Galatasaray maçının gerginliği yaşanıyor. Başkan Fikret Orman da harekete geçmeye hazırlanıyor.

Yönetimden destek

MHK Başkanı Sabri Çelik ile Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in görüşmesinin camiayı rahatsız etmesi üzerine Orman'ın da misilleme yapacağı öğrenildi. Siyah-beyazlıların patronu ligde canları en çok yanan takım olmalarına rağmen hiç bir zaman hakemleri bu şekilde baskı altına alma girişiminde bulunmadıklarını belirterek "Beşiktaş'ın hakkını kimseye yedirmeyiz. Hakemlerin baskı altına alınmasına da müsaade etmeyiz" dediği ve MHK Başkanı Sabri Çelik'le 'Tepki görüşmesi' yapmaya karar verdiği öğrenildi.
Orman'ın, Beşiktaşlı duruşunu bozmak istemediği için bu tepki görüşmesini sadece beş dakikada tutmak istediği de gelen bilgiler arasında. Yönetimin de Orman'a bu kararında büyük destek verdiği öğrenildi.

MHK ziyaretleri masada

Kulüpler Birliği Başkanlığını da yürüten Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, birliğin mayıs ayında yapılacak olağan toplantısında MHK görüşmelerini gündeme getirecek. Derbi öncesi Fenerbahçe, sonrasında Galatasaray heyeti MHK'ya çıkarma yapmış, Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ise son anda MHK Başkanı Sabri Çelik'le olan görüşmesini iptal etmişti.

Türkiye Gazetesi

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@