Fikret Orman'dan G.Saray'a Salvo

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena Stat inşaatında verilen yılbaşı partisinde konuştu.

GÜNDEM 22.12.2014 - 23:30 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'ın ilk söylemlerinde olmamasının kendilerini üzdüğünü söyledi. Fikret Orman, Vodafone Arena Stat inşaatında verilen yılbaşı partisi öncesi basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

"G.SARAY BAŞKANININ AYNI TUTARLILIKTA OLMAMASI..."

Başkan Orman, Galatasaray maçı için ortaya çıkan polemiklere "Biz tabii ki Olimpiyat Stadı'nda oynarız, biz her yerde oynarız. Beşiktaş'ın 110 yıllık dostluğu var Galatasaray camiasıyla. Her yerde de maç yapmıştır. Biz de yaparız. Beklenti şuydu. Galatasaray yeni başkanının ilk söyleminde olduğu gibi "Biz dost camialarız, Beşiktaş'a her konuda yardımcı olmaya çalışırız" ifadelerinin tutarlı olarak devam etmesini dilerdim. Fakat o çizgide ve tutarlılıkta olmaması beni üzdü" diye nokta koydu.

"BEŞİKTAŞ PARASI BEREKETLİ BİR KULÜPTÜR'

İç transfer çalışmalarına da değinen Fikret Orman, "Beşiktaş Kulübü çok önemli bir kulüptür. Oyuncuları açısından da öyledir. Parası bereketli kulüptür. Oyuncularımız da Beşiktaş'ta olmaktan mutluluk duyarlar. Gelen de Beşiktaş'a gelmeyi istemelidir. Onu istemeyen oyuncuları da biz zaten transfer etmeyiz. Paraya bakıp da gelinecek kıyaslama kabul edecek bir kulüp değiliz. Veli, Mustafa Pektemek ve Ersan çok sevdiğimiz oyuncular, Atiba da öyle. Beşiktaş'ta kalmalarını istiyoruz. Onlara da birer teklifte bulunduk. Onların bu teklifi değerlendirmelerini bekliyoruz. Biz kontrat yapmaya hazırız. Ama herkes tabii ki kendine göre bakıyor. Ama gitmek isteyen varsa söyleyecek bir şeyi yok. Kaybedenin biz değil gidenin olacağının bilinmesini isterim. Beşiktaş'ta top oynamak ayrıcalık ister. Bizim oyuncularımız ayrıcalıklı oyunculardır. Kalacaklarını tahmin ediyorum" diye konuştu.

"STADIN ARKASINDA ÇOK BÜYÜK EMEK VAR"

Fikret Orman stadın son durumu hakkında, "Çok büyük bir emek var bunun arkasında. Son Rizespor maçının maliyeti bize 250 bin lira civarında, hasılatımız 10 bin. Son Başakşehir maçında 6 bin seyirci iştirak etmiş. Her haftayı bir deplasman gibi başka bir yerde oynarken, önümüzdeki Adana Demirspor maçını tahmin ediyorum Sarıyer'in stadında oynayacağız. Böyle bir süreçte iken bir de Beşiktaş'ın stadını yaparken, transferleri, takımı bütün kurumlarıyla finanse etmek zor bir süreç. Ama Allah'a hamdolsun bütün branşlarda sporcu arkadaşlarımız, epey mücadele veriyoruz. Beşiktaş hiçbir şubeyi kapatmadan devamlı büyüyerek gidiyor. Çok emek harcıyoruz. İnşallah bu stadı bitirip, Beşiktaş'ın olması gerektiği yerde bitirmesini temenni ediyorum. O amaç içinde bu gayret içindeyiz" diye bilgi verdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@