Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, hakem hatalarından dert yandı. Özellikle çizgi hakemlerinin maçların önüne geçmeye başladığını savunan Orman, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman TRT 1'de katıldığı Stadyum programında hakem hatalarından şikayet etti. Kendi maçlarında hataların arttığına dikkat çeken başkan Orman, “Artık art niyet aramaya başlıyoruz" ifadelerini kullandı. Özellikle çizgi hakemlerinin maçların önüne geçtiğini savunan başkan Orman," 4-5 ve 6. hakemlerin çok fazla irdelenmesi gerekiyor. Maça çok etki etmeye başladılar. Hakemler de görmedikleri pozisyonlarla ilgili onlara göre hareket ediyorlar.  Hakemler doğru, yanlış karar verebilirler ama hep bize olmaması lazım" dedi.

Fikret Orman, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın şike süreciyle ilgili Beşiktaş'ı hedef alan açıklamalarına da yanıt verdi. Yıldırım'ın "Beşiktaş şike yaptı mı açıklasınlar" ifadelerine sert tepki gösteren Orman,"Şike ile ilgili bizim ne söyleyeceğimize başka bir kulübün başkanı karar verebilir mi? Aklı olan herkes aklını kendine saklasın. Aziz Yıldırım ile dostluğumuzun çizgisi bellidir. Beşiktaş Kulübü şerefli ikincilikler ile övünen bir kulüptür" diye konuştu

Hakan Çalhanoğlu'nu sezon başında transfer etmek istediklerini belirten Orman iki oyuncu arasındaki gerginliğe de değindi. Gökhan Töre'den övgüyle söz eden Orman,"Aynı mevkilerde oynama ihtimalleri olmasına karşın Gökhan, Kerim Frei'i motive ediyor. Töre çok iyi bir çocuk. Çok düzgün bir karaktere sahip, Hakan çalhanoğlu da bizim transfer etmek istediğimiz bir oyuncuydu. Olmadı. Hakan Çalhanoğlu her zaman Beşiktaş formasını giymesini isteyeceğimiz bir oyuncu" dedi

Transfer çalışmalarıyla ilgili de bilgiler veren Orman,"Bir sağ bek ihtiyacımız var ve devre arasında almak istiyoruz. Sezon sonu itibariyle de alacağımız mevkiler belli, yabancı stoper alacağız. Defansif yönlü bir orta saha almayı planlıyoruz. Yatırım amaçlı bir forveti de kadromuza katacağız" ifadelerini kullandı. Orman sözleşmesi sezon sonunda bitecek oyuncularla da görüşmelere başladıklarını sözlerine ekledi.