Fikret Orman zehir zemberek açıklamalar!

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, son dönemde yaşanan gelişmelerle ilgili olarak zehir zemberek açıklamalar yaptı. Orman, "Başka kulüpler site kurduruyorlar. Sosyal medyadan anamıza babamıza küfrettiriyorlar. Bunu biz de yapalım o zaman!" dedi.

GÜNDEM 27.10.2017 - 21:09 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Caner Erkin'e verilen 6 maçlık cezayla ilgili konuştu ve büyük tepki gösterdi.

***

Fikret Orman'on sözleri;

Yükselen bir kulübü hep beraber yukarı çıkartıp, diğer takımları da o seviyeye getirmek gerekiyor. Yükseleni aşağı çekmememiz lazım. Hep beraber Türk futboluna hizmet etmemiz gerek. Ben sürekli diyorum ki, Türkiye'nin futbolcunun marka değerini yukarı çekmeliyiz. Beşiktaş iyiye giderken, aşağı çekilmeye çalışılıyor. Caner ilk defa, futbol kamuoyunun önüne çıkan bir isim değil. Trabzonspor'da Yusuf Yazıcı yeni çıktı. O böyle bir hareket yapmış olsa, böyle bir şeyler diyebilirsiniz. Caner zaten bilinen bir oyuncu, çok düzgün bir çocuk. Saha içinde bazen agresif hareketler yapabiliyor, son maçta da böyle bir olay oldu. Bugüne kadar gelen kariyerinde böyle bir şey yapılmamışken, başka takımlarda oynarken böyle yapılmamışken, Beşiktaş'ta böyle bir duruma geliyor.

***

Başka oyuncularda olmuyor mu? Bunun çok daha beterleri olmuş vaziyette. Bu adrenalin yüklü bir oyun. Maç bittikten sonra, ben bununla alakalı açıklama yaptım. Buranın Beşiktaş olduğunu ve bunu tasvip etmediğimizi söyledim. Peşine Caner de, Beşiktaş'tan, hakemden, spor kamuoyundan özür diledi. Futbolcumuzla alakalı bir cezayı abartarak vermenin, çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Oyuncumuz milli bir oyuncu, yarın milli araya gireceğiz. Türkiye eleme grubuna gidecek olsa, bu Caner milli takıma davet edilecek. Orada hizmet ederken, ceza vermiş olacaksınız. Demek ki Beşiktaş'a ceza veriyorsunuz. Biz böyle bir şeyin Beşiktaş forması içinde olmasını tasvip etmedik. Ancak bunu alıp bir yere getirmenin manası yok. Oyun oynanırken, kural değişmez, bunu ben söylemedim, federasyon başkanımızın daha önce söylediği söyler de var. Beşiktaş'ı, Beşiktaş yönetim kurulu yönetir. Taraftarın isteği olabilir, ama biziz burada yöneten. Siz kamuoyu baskısıyla karar veremezsiniz. Başka kulüpler yapıyorlar. Org, morg bir site kuruyorlar, biz de kuralım, anamıza avradımıza küfrediyorlar, biz de kuralım, bu mudur futbol? Beşiktaş'ı kayırıyorlar algısı yaratıyorlar. Hakeme Beşiktaşlı diyorlar, değilim diye zarar veriyor.

***

Beşiktaş deneme tahtası olacak bir kulüp mü? Umurt ediyorum ki, bu karar Tahkim'de düzeltirilir. Bu bir sinema oyunu değil, adrenalini yüksek bir oyun, tepki gösterecek, bu normal. 90. dakikada gol atınca sevinecek, bu normal. 2002'de Şenol Güneş ile berabere 3. olduğumuzda, hocamız koşarak sahaya fırladı, eliyle kazandık dedi, bunlar olacak şeyler. Bunları başka bir yere getirmek, Türk futboluna zarar verir. Algı üzerinden bir toplum yönetilmeye çalışılmasın. Herkes Beşiktaş kollanıyor diyor. Ne kollanması? Sarı,kırmızı karttan gözümüzü açamıyoruz. Beşiktaş oynamaya çalışan bir takım, top oynayanın desteklenmesi lazım. Oyuncumun yaptığını tasvip etmiyorum. Quaresma'nın Fenerbahçe maçında kırmızı kart görmesini tasvip etmediğimi orada da söyledim. Beşiktaş doğruların kulübü. Efendi Beşiktaş diyorsak, uysal koyunuz demek değil. Sezon başı gelir, görüntü üzerinden karar vereceğiz derseniz, verebilirsiniz. Maç oynanıyor, bir olay oluyor, biz böyle bir karar vereceğiz diyorsunuz. Bir gecede talimat değişiyor. Bundan evvel olanlar ne olacak? Beşiktaş maçında olanlar ne olacak, ne yapacağız? Ben dünyayı ayağa kaldırırım dedim, ceza verdiler. Ceza vermezsek, tepki alırız diye ceza verilir mi? O zaman biz de bir internet sitesi kurduracağız, onun üzerinden baskı yaratıp, başkasına ceza verdireceğiz.

***

Fenerbahçe - Başakşehir maçında oyuncunun kafasına su geldi, tribünün kapatılmamasının doğru olduğunu söyledik. Kişiye ceza verilsin dedik. Bizim hocamıza Allah belanı versin diye ceza verildi. Bizimkine 1 maç ceza verildi, aynısını yapan başka hocaya para cezası verildi. Hafta sonu Galatasaray'ın maçında hakemin başına yabancı cisim geliyor, bilet blokesi geliyor. Kamuoyuna göre davranılacaksa, biz bu işi köpürtmeyi iyi biliriz"

Gelişmelerden Haberdar Olun

@