Beşiktaş-Elazığ maçının bilet fiyatları belli olmuş.Kapalı tribün 170 TLBoru mu bu demeyin.Boru!Öyle ya, Elazığspor’un yeni sponsoru Sanica boru.***Başkan Fikret Orman, olayı basit bir enflasyon artışıyla açıklıyor ama özünde öyle olmadığını herkesten çok

Beşiktaş-Elazığ maçının bilet fiyatları belli olmuş.
Kapalı tribün 170 TL
Boru mu bu demeyin.
Boru!
Öyle ya, Elazığspor’un yeni sponsoru Sanica boru.

***
Başkan Fikret Orman, olayı basit bir enflasyon artışıyla açıklıyor ama özünde öyle olmadığını herkesten çok kendisi biliyor.
Olayın özü 8 Yıl önceye, 2004’de dayanıyor. Yani, Fikret Orman’ın uzak ara kazanacağı iddia edilen ancak Yıldırım Demirören’e kıl payı kaptırdığı olağanüstü kongreye.
Serdar Bilgili’nin istifasının ardından bir önceki dönemin futbol şube sorumlusu Yıldırım Demirören kendisine hiç yakıştıramamasına rağmen çevresindekilerin goy goyuyla  aday olduğunu açıklıyor.
Başlarda Erdoğan Demirören bile bu fikre sıcak bakmıyor.

Belki de çok sevdiği Beşiktaş’ı oğluna emanet etmek istemiyor. Fakat sonuçta ikna oluyor. Kim bilir, belki o bile,  Fikret Orman’ın seçimi kaybedeceğine ihtimal vermiyor.
Seçimde tek adaymış gibi görünen Fikret Orman, herkesi adeta şok eden bir kongrenin ardından seçimi kaybediyor.
Biraz daha öncesine gittiğimizde önceki dönemin başkanı Serdar Bilgili’nin kapalı tribünü loca ve fahiş fiyatlarla sosyete tribüne çevirmesi, “Stadın en güzel yerinde neden Çarşı oturuyor” cümleleri ve Kapalıyı açığa gönderişi bugünkü gündemin aynası gibi.
8 Yıl önce, Serdar Bilgili’nin numaralı tribünde yediği küfürleri bahane göstererek istifa etmesi, Kapalı tribün konusunda kendisiyle aynı fikre sahip Fikret Orman’ın banko kazanacağının düşünülmesi , diğer tarafta da seçimi kazanacağı yolunda hiçbir inancı olmayan Yıldırım Demirören’in fütursuzca vaatleri…
Demirören’in flaş bir çıkışla “Eğer başkan olursam Çarşı Kapalıya geri dönecek cümleleri…”
Aslında Endüstriyel futbolun getirdiği çarpık zihniyeti, görev aldığı 8 yıl boyunca tüm yönleriyle uygulayan Demirören’in, çoğu aynı zamanda kongre üyesi olan gelenekçi taraftar topluluğu Çarşı’nın desteğini almak için yaptığı bu hamle işe yaramadı da değil. 
2004’de ki o kongreden kısa bir süre önce İstanbul İnönü Stadı’nda açılan “Kapalı bizim Koltuk Sizin” flaması da bunun en büyük göstergesi. Şimdi gelelim bugüne…
Demirören’in son sezonunda Kapalı tribün kombine fiyatlarını, 1.400 TL’den 1.700 TL ye çıkartması, benzer bir tepkiyi getirmiş yapılan zammın anlamsız olduğu statta açılan pankart ve tezahüratlarla dile getirilmişti.
Öyle ki henüz kadroda, yıpranmamış Quaresma. Dünya yıldızı sandığımız Simao. Galaktikos’dan Guti, hatta gidilecek bir UEFA ligi de bulunuyorken…

***
Sayın başkan, yaklaşık iki ay önce kendisiyle yaptığım son konuşmada Kapalı tribüne yapılan zammın arkasında hiçbir neden aranmaması gerektiğini, zamların enflasyona paralel olduğunun altını çizdi.
Başbakan duymasın buna da çok kızar.
Bana kalırsa zaten öyle değil.
Başkan, Çarşı’yı kapalıda istemiyor.
Çarşı’da istenmediğinin farkında…
Kapalıya gidemiyorlar, ama açık tribünde de yoklar.
Mesele, Çarşı’nın kapalıda olması ya da olmaması da değil aslında.
Olay sanki biraz geçmişin hesabını sormak…
Benim garibime gidense, o kadar hesap sorulacak kişi, kurum ve topluluk varken operasyona ilk olarak kapalı tribünden başlamak.
Sanki Beşiktaş’ın tek derdi kapalı tribünmüş gibi.
Sonuçta bu bir düşünce olabilir ama bunun için yeni Stat yapımı beklenemez miydi?
Boş kalan bir tribün, Çarşı’nın orada olmasından daha mı iyiydi?
Kapalıyı, açığa gönderebilirsiniz.
Hatta Numaralı tribünü de Kapalıya…
Diğerleri ne olacak peki?
Ya Demirören?
Onu da Adliye’ye gönderebilecek misiniz mesela?

Erdem ULUS