Fikret Orman Kadıköy'de Konuştu

Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman:- "20 ay önce dibe vurmuş bir Beşiktaş vardı"- "350 milyon dolar borcu olan bir kulüptük. Camia sadece ayağa kalkmak istiyordu. O günler çabuk unutulmasın"- "2014-2015 senesinden itibaren rakiplerimizden daha fazla gelir

DERNEKLER 17.01.2014 - 23:45 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi veYönetim Kurulu Üyesi Hakan Özköse, Kadıköy 100. Yıl BeşiktaşlılarDerneği'nin 10. yıl kutlamalarına katıldı.

Etkinliğin gerçekleştirildiği Nakkaştepe Bridge Restaurant'a alkışlareşliğinde giriş yapan Orman, katılımcıların yoğun ilgi ve sevgisiylekarşılandı.

Derneğin 10 yıllık faaliyetlerinin anlatıldığı ve inşaatı devam edenVodafone Arena Stadı'nın resimlerinin yer aldığı barkovizyongösterisinin ardından konuşan Orman, 20 ay önce dibe vurmuş bir BeşiktaşKulübü devraldıklarını hatırlatarak, "Biz göreve gelmeden önce seyahategidecek para zor bulunuyordu. 'Yıldırım Demirören başkanlığı bırakırsakulüp batar' deniyordu. Ben ve arkadaşlarım hariç ortalarda kimse yoktu.250'nin üzerinde haciz dosyası vardı. İnönü Stadı inşaatının izni laftaalınmıştı. 350 milyon dolar borcu olan bir kulüptük. Camia sadece ayağakalkmak istiyordu. O günler çabuk unutulmasın" ifadelerini kullandı.

"Demirören döneminde yapılan transferlerin parasını bile biz ödedik"

Yıldırım Demirören döneminde yapılan sansasyonel transferlerinparasını bile kendilerinin ödediğini ifade eden Fikret Orman, şunlarısöyledi:

"Fernandes, Quaresma, Tabata, Nihat Kahveci ve Ferrari'nin bileparalarını biz ödedik. Uçan kuşun borcunu kapattık. Yabancıya ödeyipyerliye ödememezlik yapmadık. Futbol takımına ödeyip diğer branşları esgeçmedik. Göreve geldiğimizde CAS'ta (Uluslararası Tahkim Mahkemesi) 17davamız vardı. Şu an 1 tane bile yok. Hala zorlanıyoruz. En büyükproblemlerimizden bir tanesi, gelirimizin rakiplerimize göre az olması.Yaptığımız hamlelerle birlikte, 2014-2015 senesinden itibarenrakiplerimizden daha fazla gelir elde edeceğiz. Sponsor bile bulamayankulübümüz için 200 milyon doları geçen sponsorluk anlaşmaları yaptık.Forma sponsorumuzla 5 yıl için 25 milyon dolarlık sözleşme yeniledik.Son 5 yılda hiçbir tesis yatırımı yoktu. Yakın zamanda merhum ŞevketBelgin'in adını vereceğimiz bir basketbol salonu yapacağız ve altyapıtesislerimizi yenileyeceğiz."

"Stadı ağustos ayında bitireceğiz"

Türkiye futbol tarihinin en büyük yatırımını gerçekleştirdiklerinin altını çizen Fikret Orman, sözlerine şöyle devam etti.

"Sayın Başbakanımızın desteğiyle izinleri 1 yılda aldık. İznialmadığımız söylendi, aldığımızı gösterdik. 'İnönü Stadı'nı yıkamazlar'dediler. Yıkımı durdurmaya çalıştılar, yıktık. 'İllegal yıkıyorlar'dediler, ruhsatı gösterdik. 'Parasını bulamaz' dediler, Vodafone ileanlaştık. 'Temeli atamazlar' dediler, attık. Şimdi ise 'Ağustos ayındabitiremezler' deniyor. Bu stadı, Allah'ın izniyle ağustos ayındabitireceğiz."

Son dönemde bir itibarsızlaştırma kampanyasıyla karşı karşıyakaldıklarını da kaydeden Fikret Orman, ihtiyaç duydukları tek şeyindestek olduğunu belirterek, "Bizlere sahip çıkmalısınız. Sadece desteğeve sahip çıkılmaya ihtiyacımız var. Şimdi her gün, Ahmet Nur Çebi ilekavga ettiğimiz haberleri yapılıyor. Bizleri birbirimize düşürmeyeçalışıyorlar. Yalanlara inanmayın. Yaptığımız her icraat, sizler veBeşiktaş içindir" ifadelerini kullandı.

Gecede, derneğin kuruluş yıl dönümü için hazırlanan pasta kesilirken,Kadıköy 100. Yıl Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Coşkun Kargı, BeşiktaşKulübü Başkanı Orman ve İkinci Başkan Çebi'ye plaket verdi.

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@