Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, canlı yayında soruları yanıtladı. Orman, Aziz Yıldırım'ın futbol zirvesinde kendisi hakkında söylediklerinden, Şenol Güneş'in durumundan ve transferlerden ve Talisca'nın bonservisi konusunda açıklama yaptı.


NTV Spor'un sorularını yanıtlayan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, transfer ve Şenol Güneş'in sözleşmesi hakkında açıklamalarda bulundu. 

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Övünç Özdem'in sorularını yanıtladı. Mevcut kadroda yer alan Caner Erkin ve Talisca'nın bonservisleri hakkında konuşan Orman, Şenol Güneş ile yola devam etmek istediklerini yineledi.

İşte Fikret Orman'ın NTV Spor'a yaptığı açıklamalar;

"Çok iyi niyetli bir teknik direktörümüz var. Çok iyi bir spor adamı. İyi bir ekibi var. Şenol hoca çok tecrübeli bir spor adamı. Milli takımda olsun birçok futbolcuyla çalışmış bir teknik adam. Neden olmasın. Kupayı ben de istiyorum, Beşiktaşlılar da istiyor. İnşallah olur.

Şenol Hoca Kore'den geldikten sonra bütün çalıştığı takımlarda 1 senelik anlaşma yapmış. Bizde 2 sene artı bir senelik sözleşmesi var. Hocanın da Beşiktaş camiası ile ilgili fikirlerini herkes biliyor. Aramızda böyle ayrılık senaryosu hiçbir zaman olmadı. Biz biraz bu konuda istikrar tarafındayız. Hocamızla devam etmek istiyoruz. Hocamızın da ayrılma gibi bir niyeti yok. Fakat sezon sonunda hocamızla tekrar oturup konuşacağız. Hocamız dürüst bir adamdır. Konuşmadan bir şey yapmayız. Kontrat konusunda güven sıkıntımız olmadığı için çok da bir sıkıntı yok. Kamuoyu Beşiktaş'ı karıştırmak için bunları gündeme getiriyor. Konuşuyorlar ama boş konuşuyorlar. Bir sıkıntımız yok hoca ile. Bu konuları hoca ile konuşmadan kamuoyuna konuşmam. Hocamızla daha konuşmadık. Sezon sonu oturup karşılıklı olarak konuşacağız."

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Weghorst için yeni hamle Beşiktaş'tan Weghorst için yeni hamle

CANER ERKİN MÜJDESİ
"Biz Caner'i istiyoruz. Çok da çabuk adapte oldu Beşiktaş kulübüyle. Seviyorum Caner'i de. Çok enterasan bir oyuncu. Takıma çabuk dönmek istiyor. Sezon sonu İnter'le oturup konuşacağız. Ama herkesin istediğini vermek zorunda değiliz.

Sezon sonunda 15 milyona oyuncu getirecekler gibi haberler tamamen palavra. Finansal Fair Play var. Ben bunların hiçbirinden haberdar değilim. Mesela Oğuzhan'la sözleşme yenileyeceğiz 4 sene, 5 sene. Ertesi gün bir bakıyorum bir başka takıma yazmışlar.

Londra'da kızım okuyor. Onun yanına gidiyorum. Havaalanında beni görüyorlar, 'kimi alacaksın' diyorlar. Ben 'Bay Alma' mıyım! Kişisel işlerim için gidemez miyim?

Atiba'yı transfer ettik. Kanada'dan futbolcu mu olur dediler. Bonservis ödemedik. Şu anda taraftarımızın en sevdiği oyuncu kim. Atiba. Sezon başında Fabri'yi aldık. Sakat dediler, menajerlik ücreti dediler. Biz bonservis ödemedik, menajerlik ücreti de ödemedik. Şimdi taraftarın en sevdiği 2. oyuncu kim? Fabri."

TALISCA'NIN BONSERVİSİ
Talisca bize çok iyi uyum sağladı. Şenol hoca ve ekibiyle çok iyi performans sergiliyor. Pırlanta gibi bir çocuk. Beşiktaş'ın 23 milyon Euro olan bir oyuncuya bonservis bedeli vermesine imkanı yok. Bu bağış kampanyasıyla olacak şey değil. İstiyorum bonservis bedelini almak. Ama bu sene değil. Gelecek sezon daha iyi göstersin kendisini. Gelecek sezon da bizde. 2 senelik anlaşması var. Sözleşmede yer alan maddeyle Benfica 25 milyon Euro üzerinde teklif gelirse satma imkanları var.

GOMEZ'İN AÇIKLAMALARINA ÜZÜLDÜM

Mario Gomez giderken üzüldüm. Açıklamalarına üzüldüm. 'Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak olan takıma bakacağım' gibi açıklamalara üzüldüm. Senin oynadığın yer belli, Beşiktaş'ın olduğu yer belli. Daha henüz konuşmadık. Biz şampiyonluk için yarışıyoruz, onlar da ligde kalmak için uğraşıyor. Beşiktaş'ın kaptanı Tolga Zengin. Fabri için 'Alınmasın' diyenler, Tolga için 'Alınsın alınsın' dediler. Biz Tolga'dan memnunuz. Geçen sene Beşiktaş şampiyon oldu mu? Oldu. Kim kaledeydi? Tolga kaledeydi. Gençlerbirliği maçında kaleye geçerken taraftarın desteklemesi onun için moral oldu. 

AZİZ YILDIRIM'A GÜLÜP GEÇTİM

Ben Aziz Yıldırım'ın hareketini görmedim. O anda da görmedim. Ne maksatla yaptı, ne dedi bilmiyorum. Cevabını da verecek kişi ben değilim. Kıskanmalar olabilir. Rahatsızlıklar olabilir. Ben birisinin yaptığı harekete cevap verecek birisi değilim. Benim ismimin Aziz Yıldırım'a rahatsızlık vermesine güldüm geçtim. Ben divan kurulunda 'Ben malımı satmam' demiştim. Ama bunu Galatasaray'ı kasetederek söylemedim. Galatasaray başkanını da üzecek bir şey söylemek istemiyorum. 

BEŞİKTAŞ DUDU'YU TRANSFER EDECEK Mİ?
Dudu benim bildiğim Tarkan'ın bir şarkısı. Şaka bir yana ilgilendiğimiz bir oyuncu. Şartlar uyarsa olur. Marcelo, Oğuzhan ve "Necip'in sözleşme uzatmalarında sona geldik. Tolgay Arslan ile de görüşmelerimiz sürüyor. Oğuzhan için bize gelen teklif yok. Eğer gelirse konuşuruz. Biz takımda tutmak istiyoruz. O da kalmak istiyor."

FAVORİ LYON

Stadı tam yıkıyoruz, Gezi Olayları var. İnanılmaz bir kamuoyu oluşturup sanki elimizden alacaklarmış algısı var. Şu anda bu statta deniz seviyesinin altında oynanıyor. Konuşmak kolay. Çok geçmişe takılmamak lazım. İleriye dönük şeylerle daha alakalıyız. Projelerimizi gerçekleştirmek için daha fazla çalışmamız lazım. Beşiktaş futbol takımına baktığımız zaman, şampiyon olabilir mi, olabilir, UEFA Avrupa Ligi'nde Beşiktaş turu geçebilir mi, geçebilir. Lyon favori olabilir ama Beşiktaş çantada keklik mi, değil. Burada turu geçebilir miyiz, geçebiliriz.

"TARAFTAR BÜYÜK UMUTLARA KAPILMASIN"
"Taraftarımız da çok büyük umutlara kapılmasın. Sadece bütçemize göre oyuncular alacağız. Babel... Bonservis bedeli ödenmeden geldi, takıma girdi. Bakıyorsunuz bizim sahamızın içerisinde Babel. İnanılmaz destek veriyoruz.

Babel'i Kasımpaşa'dan gitmeden önce de almak istedik. Beşiktaş çok büyük bir kulüp. Büyük bir camia. Buraya gelecek kişi Beşiktaş'ı isteyecek. Her seferinde söylüyorum. Beşiktaş'tan giden bu aileyi arar. İyi bir ailedir. Huzuru vardır.

Şu anda Beşiktaşlılar'dan istediğim tek şey var. Takımlarına konsantre olsunlar. Aman basketbol takımlarını unutmasınlar. Ufuk müthiş işler yapıyor. Aman onları görmezden gelmeyelim. Ufuk Sarıca ve ekibi iyi işler yapıyorlar. Diğer branşlarımız da iyi gidiyor. Ama bunları saçma sapan harcamalarla yapmıyoruz. Biz yokluktan geldik. Ama bir yere geldik diye de eski yerlerimizi unutmayacağız.

Biz şeref statlarında, tefecilere borçlarla geldik. Biz Beşiktaş'ız. Ne söylüyorsam ilk günden bugüne aynı şeyi söylüyoruz."

"DEMBA BA ARTIK OYNASIN"
"Demba Ba'yı sahada bir Beşiktaşlılar görsün istiyorum. Yedek kulübesinde bile taraftarlarımız heyecanlanıyor. Ama önce bir oynasın. Umut Güner ve Metin Albayrak gece gündüz çalışıyor. İzliyoruz, bakıyoruz. Dağdaki kuşa değil de cepteki kuşa bakalım."

Biz Lyon'u geçersek finale gideriz. Neden ben gelecek sezonu konuşayım. Şu andakini konuşalım. Bizim takımımızı izlemeye 25 bin kişi Lyon'a gidiyor. Burada her maçı 40 bin kişi oynuyoruz. Biz saygınlığı görüyorsak işimizi daha da iyi yapacağız.

Aboubakar iyi bir çocuk. Biz seviyoruz. Bir sene daha top oynasa çok daha iyi işler yapar. Hatalar yaptı, beni de kızdırdığı hatalar. Şimdi Lyon'a gidiyoruz, o önemli maçta yok. Ama bu haftaki Trabzonspor ve sonraki hafta Başakşehir maçında göstersin kendisini."

NTVSPOR