Fikret Orman Çıldırdı

1.5 yıldır profesyonelliği ile ‘örnek adam’ haline gelen Atiba’nın Konya’da gördüğü kırmızı kart, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ı kızdırdı. Orman, Kanadalı için “Cezalı da olsa G.Saray maçı bitine kadar izin verilmeyecek” dedi

GÜNDEM 30.12.2014 - 12:22 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Torku Arena’da aldığı 2-1’lik galibiyetle zafer serisini 7 maça çıkaran Beşiktaş’ta Atiba Hutchinson’un gördüğü kırmızı kart sinirleri gerdi. Mücadeleyi tribünden izleyen başkan Fikret Orman ve yöneticiler, Kanadalı yıldızın atılmasına adeta isyan etti. Orman, Atiba’nın yaptığı hareketi “Kabul edilemez” diye nitelendirirken, izin konusunda da tavrını koydu. Futbol A Takım Sorumlusu Mete Vardar ile görüşen Orman, “Önümüzde ilk yarının liderini belirleyecek bir maç var. Böyle bir maç öncesinde bu kadar gereksiz bir kart görülmez” diye sitem etti.


VARDAR’A TALİMAT 


Atiba’nın devre arası tatiline erken çıkma ihtimalini de göz önüne alan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vardar’a şu talimatı verdi: “İlk yarının sonuna 1 hafta var. Sakın izin istemeye gelmesin. Atiba eğer arkadaşlarından önce tatile çıkmak isterse, kesinlikle izin verilmeyecek. Cezalı da olsa Galatasaray maçına gelecek, tribünden arkadaşlarına destek verecek. Bu konuyu teknik ekibe de aktarın.”

 

ATİBA'DAN SAVUNMA


Konya maçındaki kırmızı kartla G.Saray derbisi için cezalı duruma düşen Atiba’nın da yüzünden düşen bin parça. Maçtan sonra soyunma odasında kafasını yerden kaldırmayan Kanadalı yıldızın ruh hali, takım fotoğraflarına da yansıdı. Son derece üzgün olan tecrübeli ön liberonun, “Türkiye’de penaltı atışları sırasında neredeyse herkes ceza alanının içinde, çizginin üzerinde... Ben hakemin kart göstereceğini tahmin edemedim. Sonuçta yine benim hatam. Derbide takımı yalnız bırakmak benim için de çok büyük üzüntü. Hepinizden özür diliyorum” dediği öğrenildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@