Fernandes Karıştırdı! Taraftar Ayaklandı

Manuel Fernandes'in formasını giydiği Lokomotif Moskova'da çok sıcak bir gündem var. Hoca gitti, taraftarlar ayaklandı, oyuncular eleştiriliyor

GÜNDEM 18.09.2014 - 19:02 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ın eski oyuncusu Manuel Fernandes ile geçen sezon Akhisar'da oynayan Oumar Niasse'nin formasını giydiği Rusya Ligi ekiplerinden Lokomotif Moskova karıştı. Yeşil-kırmızılı kulüpte teknik direktör Leonid Kuchuk'ün sözleşmesi resmen feshedilirken, yerine yardımcısı Igor Cherevchenko'nun getirildiği açıklandı ve taraftarlar ayaklandı.

7 hafta sonunda 9 puanla Rusya Premier Ligi'nin 9. sırasında yer alan Moskova temsilcisinin en büyük taraftar grubu 'United South' yaptığı duyuruda yönetime patladı.

"OYUNCULAR UTANMALI"

Taraftar grubu, "Trajedi devam ediyor. Bu yönetim gitmedikçe de düzelmeyecek. Bugün bir hoca daha gönderildi. Bu yanlış! Bu yönetimden utanıyoruz, bu oyunculardan utanıyoruz, kulübün böylesine bir şöhret elde etmesinden utanıyoruz. Bu utanç devam da edecek! Artık stada geleceğiz ve çiçekler, pankartlar olmayacak. Tatil sona erdi. Yönetim değişmedikçe, bu böyle olacak. Yönetim dışarı! Oyuncular artık utanç yaşamalı!" şeklinde bir açıklama yaptı.

Fernandes Rusya'yı karıştırdı! Taraftar ayaklandı

BAŞROLDE FERNANDES VAR

Öte yandan Rus basınında yer alan haberlerde yaşanan olayların en büyük sorumlusu olarak gösterilen oyuncuların arasında Manuel Fernandes de yer aldı. Sezon başında Rus ekibine imza atan Portekizli'nin, beklentilerin bir hayli altında kaldığı ve kulüp içinde yaptığı kulis ile hocanın gönderilmesinde başrol oynadığı ifade edildi.

Yarcımdı antrenör Igor Cherevchenko'nun geçici olarak görev yaptığı Lokomotiv'de, kısa süre içinde teknik direktörlüğe Kurban Berdyev, Miodrag Bozovic, Luciano Spalletti, Roberto Mancini, Tim Sherwood ve Roman Grigorchuk isimlerinden birinin getirilmesinin beklendiği de kaydedildi.