Beşiktaş'ın, Mersin İdman Yurdu maçı yine birilerine malzeme oldu. Beşiktaş 2-1 kazandı 3 Puan aldı. Bu konu hiç konuşulmadan, yine Fernandes üzerinden tablo karartıldı. Gülmüyormuş Fernandes, sevinmiyormuş?Niye gülecek ki adam? Ortada komik olan bir şey

Beşiktaş'ın, Mersin İdman Yurdu maçı yine birilerine malzeme oldu.

Beşiktaş 2-1 kazandı 3 Puan aldı. Bu konu hiç konuşulmadan, yine Fernandes üzerinden tablo karartıldı.

Gülmüyormuş Fernandes, sevinmiyormuş?
Niye gülecek ki adam?

Ortada komik olan bir şey mi var?

Beşiktaş iyi oynamıyor, sürekli birileri sakatlanıyor, medya desen adama kitlenmiş, yok kavga etmiş yok kampta kafayı çekmiş. 
Maç sonrası rakamlara bakın 10.711 km ile Beşiktaş’ta sahanın en çok koşan adamı. Bir golü atmış diğerini attırmış.  Ne o acaba Votkasına enerji mi katmış! 
Mutlu değilmiş… Hangimiz mutlu ki? Gülmüyormuş… Espriyi anlamamıştır belki?
Adam diş macunu yıldızı ya, takmışlar 32 dişine! Sana ne kardeşim gülmüyor işte. Taraftarını güldürüyor ya… Sevinmezse sevinmesin, attığı golde ben kafayı tavana vurdum ya…
Burada tuhaf olan şey, bu kadar olup bitene Beşiktaş kulübünün tüm medya organlarıyla sessiz kalması! İşine geleni yalanlayıp gelmeyince susması!  
Beşiktaş gerekirse her haberle uğraşmalı! Asılsız olan her haberi yalanlamalı. O muhabir kırılmasın, yok bunu üzmeyelim derseniz, yavaş yavaş kendi değerlerinizi kaybedersiniz. 
Neden Fener ve Galatasaray ile ilgili bu kadar atıp tutulmuyor?

Bir gazetenin çaycısı, sosyal medyada sallasın, o gazetenin muhabiri ertesi gün idmana alınmıyor! Spor müdürünün koltuğu sallanıyor!

Beşiktaş’ta ise tam tersi, Yaz yalanı öpelim inananı.
Bu hafta Bursaspor maçı var. Seyircisinin olmadığı maçta Allahu ekber sesleri altında yine onlar oynayacak,  Almeida ve Niang’ın olmadığı maçta, ayık ya da sarhoş yine en büyük kozun Fernandes olacak.
Beşiktaş’ın önünde kendisi adına çok kritik 7 hafta kaldı. Bu 7 haftada yönetim ve taraftar takımı yedirmemeli. Samet hoca ağzına fermuar çekmeli ya da her söylediğine dikkat etmeli. 
Fernandes bu takımın beyni.  Kalan maçlar öncesi küstürülmemeli.
Onunla ilgili, illa ki bir şey söylemek gerekirse, edilecek laf belli;
“Gülmez; güldürür, Sevinmez; sevindirir. 
Ferdi’nin derdi sizi mi gerdi?!..”