Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, gece gündüz Fenerbahçe'yi çalışıyor... Tecrübeli teknik adama göre Fenerbahçe şu anda istim üzerinde ama moral olarak da zirve yapmış durumda. F.Bahçe'yi Kadıköy'de yenmeleri durumunda ezeli rakiplerinin yeşeren şampiyonluk umutlarının büyük ölçüde azalacağını düşünen tecrübeli teknik adam, oyuncularıyla yaptığı görüşmede, "Kadıköy'den alınacak bir galibiyet, F.Bahçe'yi sadece puan olarak değil psikolojik olarak da yıkacaktır. Bunu sakın aklınızdan çıkarmayın" ifadesini kullandı.

Başarılı çalıştırıcı, her fırsatta geçen sezon kazanılan derbileri hatırlatarak "Bizi yenmek zorunda oldukları için stresliler. F.Bahçeli oyunculara onların önünde olduğunuzu, kazanmak zorunda olanın kendileri olduğunu hissettirin. Bu onları strese sokacaktır. Gerisi kendiliğinden gelecektir. Sakin olun ve sadece bu maçtan kayıpsız çıkacağınıza inanın. Yalnız ben ve ekibim değil, yönetim ve tüm camiamız da derbiden galibiyetle çıkacağımıza inanıyor" yorumunu yaptı.

Teknik direktör Şenol Güneş'in taktik çalışmaları ise Fenerbahçe'nin sürpriz golcüleri üzerine kurulu... Sarı-lacivertlilerin orta sahadan ileriye çıkaracağı Alper Potuk, Aatıf, Josef ve Mehmet Topal'ın kendilerine sıkıntı çıkarabileceğini düşünüyor.Tecrübeli teknik adam özellikle Atiba, Tolgay Arslan, Gökhan İnler ve Oğuzhan'ı; Fenerbahçe'nin sert orta sahasına kısa ve isabetli paslarla üstünlük kurmaları konusunda uyarırken, hem forvet hem de kanatlarda görev yapan Aboubakar ve Cenk Tosun'dan da orta sahaya yardım etmelerini istedi.