Derbi öncesi son taktik çalışmalarını yaptıran Valerien Ismael, futbolcularına derbi maçta nasıl başarılı olabileceklerini anlattı.

Valerien Ismael, futbolcularına derbi maçı nasıl kazanabileceklerini anlattı. Oyuncularına derbi öncesi son taktik çalışmalarını yaptıran Beşiktaş Teknik Direktörü, Rennes’in Fenerbahçe’ye savunmanın arkasına attığı toplarla iki gol attığını hatırlatarak, “Defansı önde kuruyorlar. Defansın arkasına atılan tüm toplar onlar için sıkıntı yaratıyor” ifadelerini kullandı.

Derbi hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş’ta dün teknik direktör Valerien Ismael taktik çalışmalarında kanatlardan uzun top taktiği uygulatırken futbolcularına “Dikkat ettiyseniz Fenerbahçe’nin bu sezon attığı 20 golün12’si farklı oyuncular tarafından kaydedildi. Her an her yerden şut atıyorlar. Kanatları çok koşuyor ve orta yapıyor” dedi. İsmael sarı lacivertli ekibin zaaflarını anlatırken “Sakin oynamalıyız. Acele etmeyelim. Defansı önde kuruyorlar. Önde 6 oyuncu ile baskı yapıyorlar. Dört oyuncu geride kalıyor. Defansında çok açık alan bırakıyor. Özellikle kanatlarda gol pozisyonları oluşabiliyor. Orta sahada pres yaparak topu ileriye taşımalıyız. Savunmalarının arkasına atılan toplar onlar için sıkıntı. Rennes maçında iki golü de öyle yediler” diye konuştu.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş 2. hazırlık maçında berabere kaldı Beşiktaş 2. hazırlık maçında berabere kaldı

Fransız teknik adam, Vodafone Park’a taraftarların büyük desteği ile moralli çıkacaklarını belirterek “Şu anda hiçbir sıkıntımız yok. Başkan ve yönetimimiz her türlü imkanları sağladılar. Hatta primleri açıkladılar. Mental olarak rakibimizden farklı bir şekilde sahada olacağız. Amacımız iyi futbol ve bol gol” ifadelerini kullandı.

HÜRRİYET