'Fenerbahçe maçına koruma kalkanıyla çıktım'

Beşiktaş'ın eski Norveçli oyuncusu John Carew, Türk insanı ve taraftarını unutamadığını, Türkiye'de gördüğü ilgiyi dünyanın hiçbir yerinde görmediğini söyledi.

FUTBOL 11.11.2014 - 13:37 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ın eski oyuncularından Norveçli John Carew, Oslo Eyalet Meclisi Milletvekili Mertefe Bartınlıoğlu'na Türk taraftarları unutamadığını, Türkiye'de taraftarların son derece hisli olduğunu söyledi. Mertefe Bartınlıoğlu ile bir şirketin tanıtım programında bir araya gelen John Carew, Türkiye'de taraftarın takımlarına bağlılığı, desteği ve dinamiğinin hiçbir ülkede bulunmadığını ifade etti.
 
'Türk taraftarın sadakati gibisini hiçbir yerde görmedim'

Sokaklarda taraftarın kendisine gösterdiği ilgiyi bir türlü unutamadığını söyleyen Carew, "Beşiktaş'ta oynamış bir futbolcu olmama rağmen tüm Türk halkı, yani diğer takımların taraftarları bile bana sokaklarda çok büyük ilgi ve sevgi gösterdiler. Benden imza istiyor, birlikte resim çekiliyorlardı. Türk insanı tarafından inanılmaz bir ait olma hissi yaşadım. Bu sıcaklığı, ilgiyi dünyanın hiçbir yerinde yaşamadım. New York'ta bile caddelerde gezerken Türk hayranlarım yolumu kesip sevgi gösterisinde bulundu ve benimle resimler çekildiler. Çok ülkede futbol oynadım ama Türk halkının, taraftarın sadakatini hiçbir ülkede görmedim" dedi.

John Carew, Türkiye'de taraftarın takımlarına bağlılık hissiyatı altında futbol oynamanın güzelliğini hiçbir zaman unutmayacağına sözlerine ekleyerek, bir anısını da şöyle anlattı;
 
'Fenerbahçe maçına koruma kalkanıyla çıktım' 

"Sezon öncesi döneminde bir gazeteci gelip 10 futbol topunu tutarken resmimi çekmek istediğini söyledi. Mizahi yönü olacağını düşünerek poz verdim. Ancak fotoğraftan 7 ay sonra bir magazin dergisinde sorulu cevaplı hiç vermediğim bir röportajım yayınlandı ve röportajda 10 topu tutarken resmim yayınlandı. Resmin altına da bir hafta sonra yapılacak Fenerbahçe maçı için benim, "Bu topları Fenerbahçe kalesine yollayacağım, akıllarını alacağım" cümlesini söylediğim yazıyordu. Hiç söylemediğim bu sözler için Fenerbahçe maçına 20 metrelik bir koruma kalkanı ile çıkmak zorunda kaldım."
 

Carew, medyada hakkında söylemediği sözler yayınlanmasına rağmen, medyayı ve taraftarı çok sevdiğini, Türkiye macerasının hayatında en büyük ve güzel anı olarak kalacağını söyledi.
 
DHA 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@