Federasyonla ilk temas kuruldu

Beşiktaş Yönetimi, Fenerbahçe maçında yaşanan Emenike kriziyle ilgili olarak ilk resmi adımı atmaya hazırlanıyor. Uzman görüşlerine başvuran ve bir dosya hazırlayan idarecilerin, TFF'ye, 'derbi tekrar edilsin' talebinde bulunacağı öğrenildi.

FUTBOL 26.03.2015 - 09:47 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ta, ligde geçen hafta Kadıköy’de oynanan Fenerbahçe derbisinin yankıları sürüyor. Başkan Fikret Orman’ın önceki gün yaptığı, “29 numaralı futbolcu (Emmanuel Emenike), formasını çıkarıp dışarı çıkıyor, ardından üstünü giyip geri dönüyor ve kart görmüyor. Bunların hepsi birer kural hatası” açıklamasının ardından harekete geçen yönetim, maçın tekrar edilmesi için çalışmalara başladı. Orman’ın talimatıyla bu konuda hazırlık içerisine giren Siyah-Beyazlı idarecilerin, olayla ilgili olarak birçok hakem ve uzmanın görüşüne başvurduğu öğrenildi.

‘Kuralların hepsi hiçe sayıldı’

Konuyla ilgili olarak uluslararası ve yerel talimatları inceleyen yöneticilerin, ‘Bir oyuncu sakatlanınca bile ancak hakemin kararının ardından tedavisine başlanabiliyor ve saha dışına çıkarılabiliyor. Ek olarak geri dönmek isteyince de yine hakemin iznine kadar saha kenarında bekletiliyor. Emenike ise bu kuralların hepsini hiçe saydı ve kart görmedi. Bu bariz bir kural hatasıdır ve gereken yapılıp maç tekrar edilmelidir’ görüşlerinde birleştiği ve bir dosya hazırlığında olduğu bildirildi.

Federasyonla ilk temas kuruldu

Türkiye Futbol Federasyonu’yla, yapacakları itiraz başvurusu öncesinde ilk teması kuran Siyah-Beyazlılar’ın, ‘Size ilk etapta olumlu ya da olumsuz bir cevap vermemiz mümkün değil. Siz başvurunuzu yapın, gerekli merciler olayı inceler ve sonuca bağlar’ cevabını aldığı ifade edildi. Emenike’nin durumunun yanında Emre Belözoğlu’yla ilgili olarak da itirazda bulunacak olan Siyah-Beyazlılar, her iki olayla ilgili olarak da hakem Fırat Aydınus’un, yardımcı ve gözlemcisiyle yaptığı görüşmelerin kayıtlarını isteyecek.