Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, Liverpool zaferini değerlendirdi.

Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı Ahmet Nur ÇebiLiverpool maçını değerlendirdi, ''Çok büyük bir keyif, kazanmak her zaman için insana keyif veriyor. Liverpool zor bir takımdı, onu elemek bizim için mutluluk verici. Ben Liverpool'u eleriz dediğim zaman bana Beşiktaş'ın içinden bazı insanlar gülmüştü, ancak Beşiktaş Liverpool'u eleyerek o gülenlere gerekli cevabı vermiş oldu. Ben takımıma güveniyordum, hocamıza güveniyordum, yönetimimize güveniyordum dolayısıyla başardık mutluyuz.'' dedi.

Rakibimiz güçlü, zayıf demeyiz

Çebi, '' Benim için önemli olan nokta ve rakiplere bakış açım şudur, Beşiktaş önemli güçlü ve başarılı bir takımdır. Ancak diğer takımlar için başarısız veya önemsiz demedim, dememde. Biz beşiktaşlılar mutevazıyızdır, rakiplerimize değer verir ve önemseriz. Dolayısıyla onları önemseyerek çalışıp hazırlanmamız lazım'' ifadelerini kullandı.

Hedefimiz Varşova'da final oynamak

Radyospor'a konuşan Ahmet Nur Çebi, ''Bizim için mühim olan, her sahaya çıktığımızda rakip kim olursa olsun onu yenmek için oynuyoruz. Bizim için Süper Lig'de önemli Avrupa'da. Hedefimiz Varşova'da final oynamak. Gidebiliriz oynayabiliriz diye bir şey yok. Başarmak için yapacağız dememiz lazım.'' diye konuştu.

Bilic'in gitme ihtimalini düşünmüyorum

Teknik Direktör Slaven Bilic'in gitmesini düşünmediğini belirten Çebi:''Hocamızın böyle gitme gibi bir ihtimali olacağını düşünmüyorum. Hepimiz şuanda şampiyonluğa ve Avrupa'ya odaklanmış durumdayız. Açık açıkca söylüyorum Bilic'de bizde memnunuz hiç bir sorunumuz yok.'' şeklinde ifade etti.

Oyuncularımız yoruldu

Eskişehir'e bu takım yorgun gitti. Liverpool gibi bir takımlada 120 dakika oyun oynadı ve oyuncular çok yoruldu. Ankara'ya gidiyoruz, deplasman değil ama istanbul'dan oraya yolculuk yapıyoruz. Tüm bunlara bakıldığında ürkütücü bir yorgunlukla karşı karşıya kalıyoruz.''dedi.

Federasyon Beşiktaş'a haksızlık yaptı

Balıkesir maçının ertelenmemesi konusunda konuşan Ahmet Çebi, ''Ben federasyonun Beşiktaş'a o konuda haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Bakın bu gün Avrupa puanından bahsediyoruz.Beşiktaş'ın ülkeye puan kazandırdığını biliyoruz. Maçın ertelenmesini istedik ama ertelemediler, canları sağolsun.Bu konuda özellikle federasyonun maçı ertelemeyerek bize haksızlık yaptığını düşünüyorum'' dedi.

Hakem hataları azalıyor

Çebi, ''Hakem hataları Beşiktaş'ı bu güne kadar en çok yıpratan konulardan biri. Ancak her geçen gün iyiye gidiyor ve olumlu bir şekilde gelişiyor. Hakem hataları azalıyor. Hedefimiz Süper Lig'de şampiyon olmak'' diye ekledi.

Beşiktaş'ın taraftarından başkası orayı dolduramaz

Liverpool maçındaki taraftar yoğunluğuna değinen Çebi, '' Beşiktaş'ın taraftarından başka taraftar orayı dolduramazdı. Beşiktaş'ın çok güçlü ve istekli taraftarı var. Ancak şampiyon olmamızı istiyorlarsa Beşiktaş taraftarının Olimpiyat'taki kadar olmasada ona yakın destek vermesini istiyorum. Şampiyon olmak için taraftarımızın büyük desteğine ihtiyacımız var'' dedi.

Gözden kaçırmayın

Aboubakar resmen açıklandı! Maliyeti belli oldu! Aboubakar resmen açıklandı! Maliyeti belli oldu!

Ahmet Nur Çebi, Aziz Yıldırım'ın hakemlerle ilgili açıklaması için ise ''Başka kulüplerin yöneticilerin söyledikleri hakkında yorum yapmıyorum'' şeklinde konuştu.