Beşiktaş'taki coşkuyu ve mutluluğu başka hiçbir yerde yaşamadığını belirten Quaresma için yönetim de Porto'ya 1.2 milyon euro teklif etti.

Beşiktaş'ta Ricardo Quaresma sesleri her geçen gün daha da fazla duyulmaya başlandı. Hatta bu transferin birkaç gün içinde netleşerek, siyah-beyazlıların taraftarların eski oyuncularını büyük bir coşkuyla karşılaşmak için şimdiden hazırlıklara başladığı ifade edildi. Beşiktaş ile anlaşması an meselesi olan Portekizli yıldız Queresma, siyah beyazlı yöneticilere, "Beşiktaş'ı, taraftarı ve İstanbul'u çok özledim. O coşkuyu ve mutluluğu başka hiçbir yerde yaşamadım. Beşiktaş'a gelmek için her türlü fedakarlığa hazırım. Porto ile meseleyi biz çözeriz" dediği öğrenildi. Bu arada yeniden Beşiktaş forması giymeye hazırlanan Quaresma için siyah beyazlı kulüp Porto ile masaya oturdu. Portekiz ekibi, 31 yaşındaki oyuncunun bonservisini 2 milyon euro olarak belirledi. Siyah-beyazlılar ise 1.2 milyon euro'luk resmi teklifte bulundu. Porto, Beşiktaş yönetimine 15 Temmuz'a kadar cevap verecek. Quaresma ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Portekiz ekibi, 1.2 milyon euro'yu kabul etmesi durumunda transfer gerçekleşecek. 

Gözden kaçırmayın

Onyekuru transferinde son durum Onyekuru transferinde son durum

 

Yeteneği tartışılmaz 


Bu arada teknik direktör Şenol Güneş de, "Quaresma teknik olarak yetenekli bir oyuncu. Sakatlığı yoksa oyuncu olarak yetenekli bir oyuncu. Hiç bir antrenör de olumsuz bir şey demez. Yönetimsel bir olumsuzluk yoksa gelmesine hayır demem" ifadesini kullandı