'Feda'dan 'sefa'ya!

Üç yıl önce maddi açıdan bir düzen kurmak için ‘Feda’ projesini başlatıp takımı buna göre şekilleyen siyah-beyazlı kulüp, yeni sezona farklı bir görüntüde adım atacak. Kartal iddialı transfer hamleleri ile şampiyonluk hasretini sonlandıracak ekip yar

FUTBOL 14.08.2015 - 03:04 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Yeni sezona Şenol Güneş yönetiminde girmeye hazırlanan Beşiktaş’ta farklı bir dönem başlıyor. 2012-13 sezonundan itibaren maddi açıdan bir düzen kurmak için ‘Feda’ projesini başlatan siyah-beyazlılar, bol natifli kadrosuyla dikkat çekiyor. Son olarak 2008-09 sezonunda şampiyonluk mutluluğunu tadan Kartal, Şenol Güneş ile bu hasretini sonlandırmak amacıyla ciddi bir çalışma yürüttü. Transferde aktif davranan kulüp, yeni isimlerle sözleşme yaparken, orta sahayı biraz daha güçlendirmeye yönelik hamleler devam ediyor.

 


Geçen sezonların aksine ezeli rakipleriyle kadro bakımından da rahatlıkla rekabete girecek bir düzeye gelen Beşiktaş’ta, her mevkii için opsiyon oluştu.

 

Özellikle Demba Ba ve Atınç Nukan’ın satışlarından gelen 18 milyon euro çok akıllıca kullanıldı. Örneğin, Bilic döneminde sıkıntı yaşanan sağ bek ve kanat rotasyonu halledildi. Hoffenheim’ın kaptanı Beck, sağ beke monte edildi. Kanatlar için de Ricardo Quaresma, ikinci dönemini başlattı. Mario Gomez ismi de kulübün hedefleri açısından nokta isabeti oldu.

 


Böylece hücum hattında Quaresma, Sosa, Gökhan Töre ve Mario Gomez gibi üst düzey oyuncular çıtayı yükseltti. Stoper için de Gremio’dan gelen Rhodolfo, Ronaldo ve Zago’dan sonra Brezilya ekolünün yeniden doğması için umut oldu. Sol bek için alınan Tosic de Motta ile rekabeti şimdiden kızıştırdı.

 

MİLLİYET

Gelişmelerden Haberdar Olun

@