FEDA Dedi ŞEREF Bey

Beşiktaş zor geçen bir sezonu bir çok çalkantılarla tamamladı. Önce Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu ile, haklı kazanılmış kupanın hesabı soruldu. Başkalarının günahlarının yanına Beşiktaş'ın ismi yazıldı. Şaşırdık, üzüldük ama biliyorduk bu iftiraların bir sonucunun olmayacağını. Ardından tüm taraftarın yıllardır gitsin diye adeta kurşun döktürdüğü Yıldırım Demirören'in, TFF başkanı olmak istemesiyle,şaşırdık, kırıldık,yıkıldık. (Ama gülmekten ) Sayın başkan giderken birde kıyak yaptı bize, Borcumu hibe edeceğim diyerek. Ama bir şartı vardı ; Başkan olacak kişilerde harcadıkları parayı hibe edeceklerdi.

Her şey tamamda sayın başkan, giderken alınan senetler, kulübün Tüp borcunun senetlerimiydi ? Peki bu lafı ayakta alkışlayan sayın kongre üyeleri, başkanın 100 milyon hibe ettiğini alkışladınız, ama bu kulübü 500 milyona yakın borca sokarken'de yuhaladınız mı ? Beşiktaş'ın hacizlik davaları, CAS ve FİFA nezdinde futbolcu davaları, bunlar olurken sizler nerelerdeydiniz ? Bu durumları herkes biliyor bilmesine, peki başkan adayı olması beklenen kulübün önde gelen sayın zengin, itibarlı iş adamları sizler neredeydiniz ? Ortalıkta kimse yok, Beşiktaş kimsesiz, taraftar kafayı yemek üzere, bu zor dönemde herkesin ortadan kaybolduğu, hatta taraftarın başkanlığa layık gördükleri isimler bile kaçarken, ortaya çıkan yürekli insanlarda yok değildi.
Şu anda Başkan olan sayın Fikret Orman, gecenin bir yarısı bu zor görev için atmıştı adımını bataklığa , çünkü bataklığın içinde Beşiktaş vardı. Beşiktaşı yeniden düzlüğe çıkarmak adına, yönetim'de bulunan arkadaşları ile birlikte FEDA etti kendisini. Batmak üzere olan bir kulübü yeniden ayağa kaldırıp, birde hedef kovalaması gerekiyordu. Daha görevi devir alır almaz, ilk olarak eski yönetimin bıraktığı Evrak usulsüzlüğü davasını kazanıp, Beşiktaş'ı Avrupa kupalarından yoksun bırakmamaktı,bir nebzede olsa başardı.

İlk sınavı başardılar ama daha önlerinde o kadar çok uğraşacakları zor görevler var ki , Allah yardımcıları olsun. Ne hikmettir Demirören yönetiminin gitmesi, yeni yönetimin gelmesi bereketli olmuş olacak ki, amatör branşlar'da da ardı ardına şampiyonluklar geldi. Basket takımının şampiyonluğunu'da bekliyoruz. Bununla birlikte birde FEDA isimli muhteşem bir projeye imza atıldı. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederken, tüm taraftarlarımızı imkanları doğrultusunda FEDA tişörtlerinden alarak kulübe destek olmalarını rica ediyorum. Gün Beşiktaş'a destek olma günü...  FEDA sözünün gerçek anlamı bu diyalogda gizlidir...
AH DOSTUM ŞERAFETTİN, HASTASIN BİLİYORSUN. YATAKTA OLMAN GEREKİRKEN HALA BEŞİKTAŞ HALA BEŞİKTAŞ! …dedi doktor Enver.İnce bir sesle ; FEDA! diyebildi ŞEREF BEY ama kimseler duymadı…
Saygılar...

Kürşat Çelikbaş
YORUM EKLE