İşte Orman'ın sözleri...
"Biraz stresli bir süreçten geçiyoruz. Son 14 gün. Çok yoğun çalışıyorum. Haftada 7 gün, günde 18 saat çalışıyoruzm. 5 aydır böyle gidiyorum. Çok yorgun oluyorum, biraz sinirli ve agresif oluyorum. Bazen ilaç da alıyorum ama çok da kullanmıyorum."

"SIRA BASKETBOLA GELECEK"

"Beşiktaş'ı aldığımız süreç zor bir süreçti. Zor bir noktadan başladık. O süreçteki en güzel giden ekip de basketbol takımıydı. Gelir gelmez 3-4 kupa aldık, şampiyon oldu. Ama ondan önceki şampiyonluk 74 yılında. Bizim önceliğimiz futbol. A takım, statla ilgili yatırımları yaptık ve sona doğru geldi. Vodafone Arena açıldıktan sonra basketbol ve diğer amatör şubelere daha çok yatırım yapacağız."

"EFES İLE BİRLEŞME YOK"

"Anadolu Efes ile birleşmeyeceğiz. Anadolu Efes'e 30 yıldır yatırım yapıyorlar. Milyarlarca dolay harcadılar. Onlar bu şekilde devam etmek istiyorlar. Böyle bir görüşmemiz olmadı. Milangaz'ın sponsorluğu vardı. O sponsorluk bitince, Ergin Ataman bizle konuşmadan Galatasaray ile imzalamıştı."

"DURSUN ÖZBEK'İN TFF TOPLANTISINA KATILMASI"

"Galatasaray Başkanı'nın tutumu ile ilgili konuşmak istemiyorum. Onun takdiriyle ilgili yapacağım yorumun farklı bir noktaya gitmesini istemediğim için konuşmuyorum. Beşiktaş, ertelenen derbide tarafsız. Bizim de maçlarımız ertelendi ve federasyon günleri belirledi. İki kurumun da fikrini almış federasyon ve karar vermiş. Herkes bir hesap yapıyor da Allah'ın da bir hesabı var."


"ERTELEME MAÇLARI ŞANS İŞİ"

"Bazen şans gün içinde size dönük olur. Futbolun içinde şans önemli bir faktördür. Oyuncunuz sakatlanır, yağmur olur, rüzgar olur, bir şey olur... Ertelenen maçlardan korkmadım. Olanda hayır vardır. Bu kendinizin yarattığı bir konu değil. Bu bir doğa olayı. Belki o maçları oynamış olsaydık, çok önemli oyuncularımız sakatlanabilirdi."

"F.BAHÇE'NİN PUAN KAYBETMESİNİ İSTERİZ"

"Fenerbahçe'nin puan kaybetmesini isteriz. Beşiktaş, Feneerbahçe ile şu anda şampiyonluk yarışında. Şu an Galatasaray ile yarışta olsaydık, Galatasaray'ın puan kaybetmesini isterdik. Taraf tutmamız menfaatimizden dolayı. Beşiktaş, kendi maçlarına bakıp, kendi galibiyetleriyle sevinen kulüptür. Biz puan farkıyla öndeyiz. Biz kazandığımız sürece kimin ne yaptığı önemli değil. Tek derbimiz Galatasaray ile kaldı. Aynı zamanda çok zorlu 8 maçımız var."

"KUPAYI KONYASPOR ALSIN"

"Bizler birer spor adamıyız ve her gün beraber oluyoruz. Ortak menfaatlerimiz var, Kulüpler Birliği iyi çalışmaya başladı. Espri de yapıyoruz, beraber maç da seyrediyoruz. Geçen gün Antalyaspor Başkanı ile birlikte maç izledik. Öküzün altında buzağı aramayalım. Kupayı Galatasaray, ligi Beşiktaş alsın diye bir espri yapılabilir. Ama kupayı Konyaspor'un almasını isterim. Çok güzel bir futbol şehri. Stadyumları güzel."

"HİÇBİR GRUBA BİLET VERMEDİK"

"Geldiğimiz dönemden beri birçok şeyle uğraşıyoruz. Menfaat çetelerini yok ettik. Bunun internet ayağı var, tribün ayağı var, kişisel ayakları var. Genç arkadaşlarımız bir mevzuyu yakalayıp, bizi taraftar ile karşı karşıya getirmeye çalışıyor ama yemiyor. Benim taraftarımızla aram çok iyi. Kimseyle bir problemim yok. Biz geldikten sonra bedava bilet olayı tarihe karıştı. Bizim dönemimizde böyle bir şey olmaz. Zaten Vodafone Arena'da bunlara imkan yok. Teknolojik olarak mümkün değil. Çarşı'nın nerede olacağını hiç bilmiyorum. Yerlerin fiyatları belli. Kim nerede parasını öderse orada olacaktır."

"HER ZAMAN HALKIN TAKIMI OLACAĞIZ"

"Bir yerden bir lafı cımbızla çekip, onu insanlara karşı örgütlemeye çalışmak doğru bir yöntem değil. Biz, Dolmabahçe Sarayı'nın yanında yeni bir saray yapıyoruz. Beşiktaş, bedavacıların takımı diye bir algı yaratılıyor. Şu anda Cumhurbaşkanımız'ın kullandığı köşk, padişahın çalışma ofisi. Beşiktaş, ondan 200 metre aşağıda kurulmuş ve padişah tarafından kurulmuş bir kurum. Kökleri böyle bir yerden gelirken, benzetme itibariyle "Saray kulübüyüz" dedim. Bu Beşiktaş'ın halkın kulübü olduğu gerçeğini değiştirmez. Beşiktaş halkın takımı. Ben zaten tribünden gelme birisiyim. Hayatım oralarda geçerek geldi. Bunu, insanların bir yere çekmesini hoş karşılamıyorum. Beşiktaş her zaman halkın takımıdır ve her zaman öyle kalacak. Ben de bunu iyi temsil ettiğimi düşünüyorum."

"BEŞİKTAŞ İÇERİSİNDE EĞİTİLDİM"

"Kulüpçülük bana çok şey öğretmedi. Babam eski yönetici olduğu için, Beşiktaş'ın her noktasında bulundum. Her aşamasını bilirim. Beşiktaş'ın zorluklarını gördüm, transferlerinde, seyahatlerinde, şampiyonluklarında bulundum. Beşiktaş içerisinde eğitilerek geldim. Yöneticiliğini yaptım, tesislerini yaptım. O yüzden çok hazırlıklıydım."

"HERKESLE ARAMIZ İYİ"

"Acı çekmeden, bu ağır yükün altından kalkamazdık. Beşiktaş başkanlığının çalışmanın haricinde sosyal tarafı var. Bu çalışmadan olmazdı. Bir günde bin, iki bine yakın fotoğraf çektiriyorum. O ten teması, o başkana sarılmak istemeleri, insanların dualarını ve enerjilerini almak bizi buralara getiriyor. Artık bir sayfayı çevireceğiz. Bu sene o sene."

"AVRUPA'DA KUPA HEDEFİMİZ"

"Beşiktaş'ta marka yapmak için başkan olmadım. Beşiktaş'ın başarılı olması için başkan oldum. Benim açımdan en önemli şey, Vodafone Arena'ya bir Avrupa kupası gelmesi. Böyle 3-4 sene domine edilmiş şampiyonluklar yaşamak istiyorum. Stat da çok önemli. Bir 50-60 sene daha bir stat yapılmayacak. Ama esas amaç şampiyonluktur."

"ŞİKE VE TEŞVİK İLE ŞAMPİYONLUĞUMUZ ALINDI"

"Beşiktaş çok şampiyonluklar kaybetti ve o dönemlerde de ispat edilemeyen teşvik primleri oldu. Aziz Yıldırım da verdiği örnekler vardı. Onlar Beşiktaş maçları. Hediyeler verildiği rivayet edilir. Ahlaki olarak bunlar her zaman suçtur. Birilerine şike yapmak suçtur. İlla hapse girmeye gerek yok. Bu yüzden Beşiktaş için şerefli ikincilikler daha önemlidir. Bizim iki efsane başkanımız var biri Baba Hakkı, diğeri Şeref Bey. Şerefinle oyna Hakkınla kazan mottosunu yarattık. Bu sayede bir kültürü yeni nesillere aktarmak istiyoruz. Bu sözler tüm tesislerimizde yer alır."

"8-0'LIK ANKARAGÜCÜ-G.SARAY MAÇI..."

Şampiyonluklar geldi geldi, elimizden gitti. Hak etmediğimiz şekilde elimizden alındığını düşünüyorum ve bu bize çok acı verdi. Galatasaray'ın 8-0'kık Ankaragücü maçı da buna bir örnektir. Ama polemik yaratmak istemiyorum, bunlar geride kaldı. Şu anda bir camia ile karşı karşıya kalmak istemiyorum. Bunlar çok tartışıldı, kamuoyunun bildiği şeyler."

"10-15 SENE SONRA 25 ŞAMPİYONLUK YAPABİLİRİZ"

"Siyah-Beyaz armanın verdiği haz şampiyonlukla ölçülmez. Biz 15-16 yıl şampiyon olmadan geldik. 40 bin kişiye oynuyordu o dönemde Beşiktaş. Bugün itibariyle 13-19-20 şampiyonluk sayıları. Ama belki 10-15 sene sonra bizim 25 şampiyonluğumuz olabilir. Bu statla buna inanıyorum. Biz çocukken Notthingam Forrest ve Aston Villa vardı. Chelsea ve Manchester City'yi kimse bilmezdi. Dünya içerisinde bunlar değişebilir. Bizim gıptamız taptığımız armamızdır. Biz farklıyız ve bu yüzden büyük haz alıyoruz. Sıradanlık değil, farklılıktır Beşiktaşlılık. Bu yüzden her şeyin ilkini biz yaparız."

"G.SARAYLILAR YILDIZA TAKILMIŞ"

"Galatasaraylılar yıldıza takılmış vaziyetteler. Bu yüzden bizim şampiyon olmamızı istiyorlar. Bütün takımlarla Beşiktaş arasında bir sempati vardır. Biz yönetime geldikten sonra Bursaspor ile de ilişkilerimiz çok iyi. Biz Bursa'da yolda yürüyemeyiz, Bursalılar gelirler şakalaşırlar, fotoğraf çektirirler. İlişkilerimiz gayet iyi."

"G.SARAY STADI KENDİSİ YAPMADI"

"Kulüplerin yönetim siyasetiyle alakalı bu gerginlikler. Biz hiçbir şekilde başka camia ile alakalı açıklama yapmayız. Geçen gün kendi mali durumumuzu anlatırken, buraya gelene kadar ne kadar ahlaki bir yönetm sergilediğimizi anlatmaya çalıştım. O sırada stadyum ile ilgili kimsenin alacaklı olduğundan bahsettim. Ama Galatasaray'dan bahsetmedim. Çünkü Galatasaray kendisi yapmadı stadı. Muhattap kendisi değildi Galatasaray'ın. Burada stadı kendimiz yaptırıyoruz, bu yüzden muhatap biziz."

"KAYYUMA GİDEBİLİR'DEN STADI YAPTIK"

"3 senede, o mali durumla, kayyuma gitmesi beklenen Beşiktaş'ta stadı açabilmek kendi açımızdan gurur verici bir şey. Semtimizde dünyanın en önemli spor komplekslerinden birini yapmak bizim için gurur verici bir şey."

"AZİZ BEY'İN NEDEN KATILMADIĞINI BİLMİYORUM"

"Ben de Dursun Bey de Kulüpler Birliği toplantılarına katılıyoruz. Aziz Bey'in neden gelmediğini bilmiyorum. Kulüpler Birliği'nde bir ahenk var. Katılan kişilerden çok mutluyum. İnsan kalitesi çok yüksek. Göksel Başkanı da çok başarılı buluyorum. Aziz Bey'in Cumhurbaşkanı'nın toplantısına neden gelmediğini de bilmiyorum, beni de alakadar etmiyor."

"GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ ÇOK BAŞARILI"

"Elimden geldiği kadar Göksel Bey'e yardım etmeye çalışıyorum. Konu hayırlı işler olunca, tüm toplantılara katılmaya çalışıyorum."

"BEŞİKTAŞ'TA BAŞKANLIK SÜRESİ 9 YIL"

"Başkanlık süreci belirlemedim. Bu bizde mümkün değil. Göreve geldikten 1 sene sonra tüzüğü değiştirdik. Beşiktaş'ta başkanlık süresi 9 yılla sınırlıdır. İstesem de 9.5 yıl yapamam. Bunu ben çok istiyordum. Çünkü gelen gitmesini bilecek. Bu sayede birilerini yetiştirir, daha iyi şeyler olur. Sonradan bu koltuklardan ayrılmamak için kuruma zarar veriliyor. Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Dünyanın her yerinde 8-9 sene başkanlık iyidir."

"DÜŞMANCA TAVIR HOŞ DEĞİL"

"Fenerbahçe ve Galatasaray olmadan bu işin hiçbir tadı yok. Aramızdaki rekabet sahada olmalı. Geri kalan bölümlerde düşmanca tavrı hiç doğru bulmuyorum. Esasında sertimdir. Hele şu aralar çok sert oluyorum. Sonra da insanların kalbimi kırdığım için üzülüyorum. Aslında çok kavga etmek istemiyorum. Ama yorgunluk insana hata yaptırıyor, sinir de. Bu aralar kendimi biraz sinirli buluyorum."

"ÇOK KONUŞUNCA POLEMİK OLUYOR"

Ön plana çok çıkmaktan rahatsız oluyorum. Çok konuştuğunuz zaman çok polemik konusu oluyorsunuz. Şu anda bir de seçimlerimiz var. 50 gün sonra masanın üstünde sandık var. Toplantılara gidiyoruz. Gereksiz gereksiz polemik konuları oluyor. Yok saray konusu, yok başkan ezik dedi. Beşiktaş Başkanı böyle bir şey söyleyebilir mi. Özellikle sosyal medyadaki genç kardeşlerimiz bunları kuruyorlar. Benim Beşiktaşlılar ile aramdaki iletişim, sevgi, aşk inanılmazdır. Bir gün benle birlikte maça gelseniz, sokakta yürüseniz, görürsünüz. Onun için çok fazla da ön planda bulunmayı istemiyorum.

"HİBRİT ÇİMİ HERKES KULLANACAK"

Çime en çok zarar veren şey krampon darbeleri. Sentetik çimi %3 oranında yerleştirince bunu engelliyoruz. Ümraniye Tesisleri'nde şu anda bu sistemi kullanıyoruz. Bu bitince, tüm Türkiye bu sistemi kullanacak.

"KEŞKE FERNANDES'İ SATSAYDIK"

"Artılarımızın çok fazla olduğu bir 4 yılı geride bıraktık. Verilen kararları döneme göre vermek lazım. Fernandes'i satmam lazımdı. Futbol takımında o dönemin tek yıldızı oydu. Onu satarak kulübe katkı sağlamam lazımdı ama satmadık, o da hiç oynamadı. Fernandes gittikten sonra hiç medyatik bir durum olmadı."

"QUARESMA AYNI QUARESMA DEĞİL"

"Şu anda bir şampiyonluk yarışında gidiyoruz. Sosyal medyadaki genç arkadaşlarımızın da Quaresma ile iddiaları var. Hepsi yalan. Ricardo inanılmaz ailesine bağlı bir futbolcu. O yüzden ikinci kez geldi. Önceden böyle değildi. Ricardo, Türkiye'ye gelirken Beşiktaş'ın üstünde bir havayla gelmiş. Beşiktaş'a çok gelmek de istememiş. İkinci seferde Beşiktaş'ın ne olduğunu biliyordu. Bana da "evime gelmek istiyorum" dedi. Ben de çok istedim gelmesini. Konu Beşiktaş olunca hissi karar vermem. Taraftar ile aramızı düzeltmek için Quaresma'yı transfer ettiğimiz söyleniyor ama asla böyle bir şey yok."

"KÜFÜR DAVALARINDAN OKUL YAPTIRACAĞIZ"

"Sosyal medyayı takip etmiyorum. Bir tek Instagram hesabım var. Diğerlerine bakmamışımdır bile. Bazen fake hesaplar oluyor. Kapatılsın diye hukuk departmanımız var. Küfür edenler var. Onların hepsine dava açtık, hepsinden alacağımız parayla bir okul açtıracağız. Hepsini tespit ediyoruz. Devamlı dava kazanıyoruz. İnsanlar birbirlerini eleştirebilirler ama kimse kimseye küfür edemez. Onu yapabilecek insanın, yüzüme söyleyebilecek cesaretini de beklerim. Orada yazıp, yüz yüze gelince çok farklı oluyor. Bizim de ailelerimiz var, haysiyetimiz var. Ben kimseye anama avradıma küfür ettirmem. Kolay değil o işler."

"ARENA İLE ORTALAMA ARTACAK"

"Vodafone Arena ile birlikte Beşiktaş'ta da Türkiye'de de futbol daha da yukarı çıkacak. Yeni projemiz, kitleleri nasıl stada getirebiliriz olacak. Kulüpler Birliği'nin de gündemi bu olmalı. Beşiktaş bir çağ açıyor. Ortala 12-13 bin kişiye oynuyorduk ama yeni stadımızda şu anda 32 bin kombine var. Beşiktaş, 10 milyon dolar senelik gelirden, 60 milyon dolara gidiyor."

"UEFA'YA VERDİĞİMİZ SÖZLER VAR"

"Bir karar verdiğiniz zaman %100 beğenenler de zıt düşünenler de oluyor. Acayip bir talep var ve stadın bir kapasitesi var. Bunun dışında olması mümkün değil. Avusturya'dan arayıp maça geleceğini söyleyenler var. İlk maçta olmak herkes açısından çok önemli ama elimizde bilet yok. Beşiktaş'ın da UEFA'ya vermiş olduğu sözler var. Gelir ayakları var, gider ayakları var. Bu paralar kendi cebimize girmeyecek, kulübün kasasına gidecek. 3 senedir biz cebimizden oynuyoruz. Hem stat yapacaksın hem cebinden para vererek maç oynayacaksın. Bunlar kolay şeyler değil."

BİLET SATIŞLARI

"CEO'muz ve Ahmet Nur Çebi ile konuştuk. 3'lü satmaya karar verdik. Sonra maç maç satarız. İnşallah şampiyon olacağız zaten. En son maç inşallah şampiyonluk turu attığımız maç olur. Hem hep aynı insanlar gelmez dedik. Hemen bir karar verip düzelttik. İnşallah insanlar da mutlu olmuşlardır."

"UEFA'YI KAZANACAĞIZ"

"Biz kimsenin aday olamadığı dönemde aday olduk. Ortada böyle bir mali tablo varken geldik bunu yaptık. Hepsini şampiyon olmak için yaptık. Stadı şampiyon olmak için yaptık. Stattan çok para kazanıyorsunuz. 10 milyon dolardan 60 milyon dolara geliyoruz. O parayı taraftara mı dağıtacağız? Hayır. Burada inanılmaz bir akustik var. Oradan kolay kolay bir takım çıkamaz. Desibel rekorları kırılacak. Karşı takımları etki altına alacağız. Çok para kazanıp daha iyi oyuncular alacağız, şampiyon olacağız, UEFA Avrupa Ligi'ni alacağız. En büyük hedefimiz o. Geçen sene Sevilla ile Dnipro oynadı finali. Beşiktaş, bütçesiyle, şehriyle, taraftarıyla, stadıyla Sevilla'dan daha büyük bir kulüp."

"BRAGA'DA HAKEM KATLİAMI VARDI"

"Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ni almasını isterdim. Tabi ki hepsini Beşiktaş alsın ama diğer takımlarımız da alsın. Bu ülkenin çıtası ne kadar yukarı çıkarsa hepsi birlikte çıkacak. Braga'da büyük bir hakem katliamı oldu. Mehmet Topal'a verilen kırmızı kart olacak iş değil. İnanılmaz derecede taraf bir hakemin maç yönettiğini düşünüyorum."

"TAKIM ARTIK TECRÜBELİ"

Artık oyuncular tecrübeli. Oğuzhan'ın Beşiktaş'taki 4. senesi. Diğer oyuncular da gayet tecrübeli artık. Takım şampiyonluğa inandı. Geçmişte yaptığımız hataları yapacağımızı sanmıyorum.

"GÖKHAN TÖRE - ERTUĞRUL KARANLIK"

Ertuğrul Karanlık kulübümüzde Önder Özen'in isteği üzerine başladı. Çalıştığı dönemde benimle ilişkileri çok iyiydi. Ama kulüpten ayrıldı. Sözleşmesi bitti devam etmedik başka bir doktor geldi. O fotoğrafta Ertuğrul Karanlık'ın yerine Sarper Hoca'nın olması lazımdı. Oyuncu gidip Almanya'da ameliyat oldu. Ameliyatı Ertuğrul Karanlık yapmadı. Sarper Hoca da ortopedik bir doktor olmadığı için başka doktorun yapması gerekti. Gökhan'ın da orada suçu yok. Çocuk ameliyattan çıkmış iyiyim diye mesaj atmış. Gökhan pırlanta gibi çocuk. Çok akıllı. İyi çocuktur.

"SATMAYI EN İYİ BİZ YAPARIZ"

Satmayı en iyi biz yaparız bu ülkede. Ersan'ı sattık devre arasında. Demba Ba ve diğer oyuncular ortada. Şu anda Gökhan ile ilgili bir durum yok. Ama satılmayacak oyuncu da yok. Gelen teklife bakarız. Beşiktaş'ın önceliği şu anda transfer değil şampiyonluktur. Bütün birimlerimizle şampiyonluğa odaklandık.

"ŞAMPİYON OLAMAZSAK ŞENOL GÜNEŞ..."

"Şampiyon olamazsak Şenol Güneş'in ayrılacağı yönünde bir şey yok. Biz şampiyon olacağız. Stadı şampiyonluğa inancımızı göstermek için 3 maç kala açıyoruz. Biz şampiyon olacağız."

"TAKIM ARTIK TECRÜBELİ"

Artık oyuncular tecrübeli. Oğuzhan'ın Beşiktaş'taki 4. senesi. Diğer oyuncular da gayet tecrübeli artık. Takım şampiyonluğa inandı. Geçmişte yaptığımız hataları yapacağımızı sanmıyorum.

Fikret Orman,  Caner, Gökhan Gönül ve Hasan Ali'yi beğeniyorum. "Ezeli rakipten oyuncu almayız diye bir şeyimiz yok. Oyuncu almış olmak için de almayız. Gökhan Gönül'le ilgili bir şey yok"

"GÖKHAN TÖRE - ERTUĞRUL KARANLIK"

Ertuğrul Karanlık kulübümüzde Önder Özen'in isteği üzerine başladı. Çalıştığı dönemde benimle ilişkileri çok iyiydi. Ama kulüpten ayrıldı. Sözleşmesi bitti devam etmedik başka bir doktor geldi. O fotoğrafta Ertuğrul Karanlık'ın yerine Sarper Hoca'nın olması lazımdı. Oyuncu gidip Almanya'da ameliyat oldu. Ameliyatı Ertuğrul Karanlık yapmadı. Sarper Hoca da ortopedik bir doktor olmadığı için başka doktorun yapması gerekti. Gökhan'ın da orada suçu yok. Çocuk ameliyattan çıkmış iyiyim diye mesaj atmış. Gökhan pırlanta gibi çocuk. Çok akıllı. İyi çocuktur.

"SATMAYI EN İYİ BİZ YAPARIZ"

Satmayı en iyi biz yaparız bu ülkede. Ersan'ı sattık devre arasında. Demba Ba ve diğüer oyuncular ortada. Şu anda Gökhan ile ilgili bir durum yok. Ama satılmayacak oyuncu da yok. Gelen teklife bakarız. Beşiktaş'ın önceliği şu anda transfer değil şampiyonluktur. Bütün birimlerimizle şampiyonluğa odaklandık.