F.Bahçeli Emre Belözoğlu'na şok saldırı

Fenerbahçeli Emre Belözoğlu'na Mudanya feribotunda şok saldırı.

GÜNDEM 14.05.2015 - 14:35 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Beşiktaşlı taraftarlar, Akhisar maçı için Manisa deplasmanına giderken Mudanya feribotunda Emre Belözoğlu ile karşılaştı. Fenerbahçeli yıldız ile öncelikle sözlü tartışma yaşanırken, sonrasında ise olay yumruklaşma derecesine vardı.

Ayrıca henüz doğrulatılamayan bir iddiaya göre; Emre'nin yanında bulunan bir kişinin belindeki silahı çıkartarak, kalabalığın dağılması için ateşlediği öğrenildi.

Saldırı sırasında Emre Belözoğlu'nun yanında futbolcu Orhan Ak'ın da bulunduğu belirtildi. İkilinin bir açılışa gittiği öğrenilirken, herhangi bir sağlık sorunlarının bulunmadığı belirtildi. Emre Belözoğlu ve yanında bulunan isimler, resmi şikayetlerini yapıyorlar.

Kavgada Beşiktaşlı taraftarları taşıyan deplasman otobüsünün ön farları kırıldı. Bu olayın nedeninin silahla ateş edildiği için mi yoksa kavga sırasında karmaşadan mı olduğu henüz netleşmedi. Polis araştırmalarını sürdürüyor.

Polise ifade veren Emre Belözoğlu, Beşiktaşlı taraftarların kendisine küfür etmesi üzerine araçtan indiğini ve karşılık verdiğini belirtti. Emre'nin saldırıda bulunan kişiler hakkında şikayette bulunduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili konuşan Orhan Ak, "Kalabalık bir grup bize saldırdı. Ortamı yumuşatmaya çalıştık. Yanımda ruhsatlı silahım var ama taraftarlara silah çekmedim" açıklamasını yaptı.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi ise konuyla ilgili "Emre'ye yapılan saldırı hakkında pek bilgim yok. Bu tarz olaylarda herkese görevler düşüyor. Geçmiş olsun diyorum. Futbolda böyle şeyler olmamalı artık" ifadelerini kullandı.