F.Bahçe derbisi öncesi Quaresma ve Güneş

Tecrübeli teknik adam, bu sezon 26 resmi maçta 6 kez 90 dakika oynayan; Başakşehir ve Mersin'e karşı etkili performans sergileyen Q17'yi, Fener derbisine hazırlıyor

GÜNDEM 21.02.2016 - 02:25 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, sezon başında takıma dahil edilen Ricardo Quaresma ile özel olarak ilgileniyor. Portekizli oyuncunun transferine, "Benim dediklerimi yaparsa oynar, yapmazsa kulübede oturur" diyerek onay verdiği Quaresma; bugüne kadar hocasını çok mutlu etmese de son haftalardaki yükselen grafiğiyle yeniden eski günlerine döndüğünün sinyalini vermeye başladı.


"Derbide sana güveniyorum"

Teknik direktör Şenol Güneş de, bu sezon 26 maçta 6 kez 90 dakika forma şansı verdiği Quaresma ile özel bir görüşme yaparak, Portekizli yıldızdan daha fazla etkili olmasını istedi. Tecrübeli çalıştırıcı oyuncusuna, "Sana güvenenleri mahcup etmeyeceğini biliyorum. Kritik bir dönemden geçiyoruz. Önce G.Birliği, ardından Fenerbahçe ile zorlu iki maça çıkacağız. Başakşehir ve Mersin maçlarındaki hırsını ve azmini, başka G.Birliği ve F.Bahçe derbisi olmak üzere kalan tüm maçlarda göstermeni istiyorum. Kır zincirlerini ve Quaresma'nın kim olduğunu bir kez daha kanıtla" diyerek oyuncusunu motive ediyor.


FOTOMAÇ

Gelişmelerden Haberdar Olun

@