F.Bahçe Alamadı! Beşiktaş Alıyor...

Beşiktaş'ın gündemine Fransa Milli Takımı ve Marsilya'nın tecrübeli orta saha oyuncusu Mathieu Valbuena geldi.

FUTBOL 17.06.2014 - 16:13 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı

Fransa'nın Honduras'ı 3-0 yendiği maçta ortaya koyduğu performanslabeğeni toplayan Valbuena, FIFA Menajeri Mithat Halis tarafından siyahbeyazlılara önerildi.

"DIEGO RIBAS'TAN DAHA İYİ"


Valbuena'nınbağlı bulunduğu menajerlik şirketinin ortaklarından olan Halis,"Valbuena'nın ne kadar işlevsel bir oyuncu olduğunu Honduras maçındaherkes bir kez daha gördü. Beşiktaş'a önerdik" dedi.

TRANSFER ÜCRETİ YÜKSEK


MithatHalis, "Beşiktaş'a Valbuena'yı sundum. Eğer Beşiktaş bir rejisör,etkili oyuncu arıyorsa Valbuena çok etkili bir oyuncudur.

BeniBeşiktaş çok ilgilendiriyor. Transferde dikkatli olmak gerekir. Umarımhata yapmazlar; çünkü Şampiyonlar Ligi ön eleme maçları oynayacaklar.7-8 milyon euro transfer parası istiyorlar. Daha önce Fenerbahçe'nin degündemine gelmişti.  Çok çalışkan bir oyuncu. Arda Turan nasıl gidiptopu alıp, aralara sokuyorsa, Valbuena da o tip oyunculardan birtanesidir.

Diego Ribas'tan aşağı bir oyuncu değil. Hatta Diego'dandaha iyi. Tecrübeli bir oyuncu, böyle oyuncular Avrupa maçlarında sizitaşır. Beşiktaş şu anda bakıyor. Avrupa'dan aldığın oyuncunun adaptasyonsüresi daha kısa. Bunun için çok dikkat etmeleri gerekiyor"  diyekonuştu.

Mathieu Valbuena, 2006 yılından bu yana Marsilya'da oynuyor. Güney Fransa kulübüyle 2017'ye kadar sözleşmesi devam ediyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@