Cezalı Ljajic’in yerine Japon yıldız ilk 11’de yer alacak. Şenol Güneş, Kagawa’nın performansına göre 2. yarı Oğuzhan’ı sahaya sürecek.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor

Beşiktaş’ta sarı kart cezalısı Adem Ljajic’in yerine 10 numara pozisyonunda görev yapacak isim belli oldu. Teknik Direktör Şenol Güneş hafta boyu süren uzun arayışların ardından Shinji Kagawa’yı ilk 11’de sahaya sürmeye karar verdi.

Antalyaspor, Bursaspor ve Malatyaspor maçlarında ikinci yarılarda görev yapan Kagawa’nın form durumu ve takıma adaptasyonundan memnun olan Güneş’in, Ljajic’in yokluğunda Japon oyuncuya forma vereceği belirlendi. Hücum hattında Ljajic ile benzer özelliklere sahip olması nedeniyle Kagawa ile derbiye başlamanın hesaplarını yapan siyah-beyazlı hocanın, Oğuzhan Özyakup’u da maça hazırladığı ifade edildi. Kagawa’nın 10 numara pozisyonunda beklentilerin altında kalması veya maç eksiği yüzünden erken yorulması halinde gözündeki rahatsızlığı düzelen Oğuzhan’ın ikinci yarıda oyuna dahil olacağı vurgulandı.

Bu arada teknik patron Şenol Güneş’in taktik çalışmalarda orta sahada Atiba-Medel-Dorukhan üçlüsünü de zaman zaman denediği öğrenildi. Deneyimli hocanın sürpriz yaparak derbide orta alanı bu oyunculardan oluşturabileceği iddia edildi.

Skorer