Avusturya Milli Takımı için kampta olan Veli Kavlak, sakatlık durumundan Türkiye’nin EURO 2016’daki şansına kadar birçok önemli açıklamalarda bulundu.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'a sürpriz stoper! Yılın savunmacısı seçilmişti! Beşiktaş'a sürpriz stoper! Yılın savunmacısı seçilmişti!
 Geçirdiği sakatlığın ardından Avusturya Milli Takımı’na çağırılan Veli Kavlak, Avustruya basınına açıklamalarda bulundu.
İlk olarak geçirdiği sakatlık hakkında açıklamalarda bulunan Veli Kavlak,”Artık sakatlığımla ilgili bir rahatsızlığım kalmadı ve antrenmanlarda her şeyimi vererek oynuyorum. Artık bundan sonra karar tamamen teknik direktörümüze kaldı. Avusturya Milli Takımı’nın birçok önemli maçında forma giyemedim ancak tekrar ayağa kalkmayı başardım. Zor bir durumdayım ancak bunun da üstesinden gelebileceğimi biliyorum. Çünkü tam bir savaşçıyım. EURO 2016’da Avusturya forması giymek için elimden geleni yapacağım.” şeklinde konuştu.

FATİH TERİM TAM BİR FENOMEN”

Türkiye’nin Avusturya Milli Takımı’yla oynayacağı hazırlık maçını ve ay yıldızlı takımın EURO 2016’daki şansını da değerlendiren Veli,”Oynanacak olan hazırlık maçında iki takımın şanslarını yüzde 50 yüzde 50 görüyorum. İki takım da elemelerde ne kadar kaliteli takım olduklarını gösterdi. Türkiye zor bir elemeden geçerek EURO 2016’da katılmaya hak kazandı. Ancak turnuvada yer aldıkları zaman çok daha farklı bir performans sergiliyorlar. Zor bir grupta yer alıyorlar ancak grubu geçmeyi başarırlarsa turnuvada çok ilerilere gidebileceklerini düşünüyorum. Teknik direktör Fatih Terim tam bir fenomen. Müthiş bir motivasyon tekniği var. Türkiye’de müthiş başarılar yaşadı.” açıklamasında bulundu.

Son olarak Süper Lig ve Fatih Terim hakkında konuşan 27 yaşındaki oyuncu,”Türkiye’de Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş dışında çok fazla kaliteli takım yok, ‘takım’ olma konusunda problem yaşıyorlar. Ancak son zamanlarda bu sorunu çok daha fazla aştıklarını görüyorum.” ifadelerini kullandı.

2015 yılının Mart ayında omzunda yaşadığı sakatlığın ardından uzun bir süre sahalardan uzak kalan Veli Kavlak, bu sezon Beşiktaş formasıyla sadece 6 maça çıkabildi.