Evine Gittim! Gökhan Töre'ye İnanırım

Önder Özen TRTSPOR'a yaptığı özel açıklamalarda Gökhan Töre konusuna da değindi.

GÜNDEM 08.06.2014 - 13:13 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş Kulübü Futbol Direktörü Önder Özen, Gökhan Töre’ninkarıştığı iddia edilen silahlı kavga ile ilgili olarak çarpıcıaçıklamalarda bulundu.

İddia edilen olayı bizzat Gökhan Töre'nin evine giderek oyuncununkendisinden dinlediğini ve söz konusu olayın gerçek olmadığını ifadeeden Özen, böyle bir hadisenin kabul edilemez olduğunun da altını çizdi.

Özen ayrıca, Ömer Toprak ve Hakan Çalhanoğlu'nun futbolculuğunubeğendiğini ancak bireysel anlamda yakından tanımadığını da ifade etti.

Önde Özen'in konu ilgili açıklamaları şu şekilde;

"Gökhan Töre’nin evine gittim, silahlı kavga olayını ondan dinledim""Haberin yer aldığı gazeteyi görmedim ama neticede yurt dışındandöndüğümden beri her gün tesise gidiyorum, tesiste basınla ilgiliarkadaşlar getiriyorlar en azından bana haberin içeriği ile ilgili bilgiveriyorlar o şekilde haberim oldu. Doğru olmadığını biliyorum. Çünkübundan yaklaşık bir altı ay kadar önce belki tam daha fazlahatılamıyorum Hollanda maçı sonrasıydı galiba Milli Takım'ın toplandığı,maçını oynadığı günlerde bir kaç gün sonrasında bir gün bu konu birşekilde geldi gazetede yer aldığı şekliyle. Bende o gün yapmadığım birşey yaptım ve Gökhan Töre'nin evine gittim akşam saatlerinde. Evindeolayı kendisinden dinledim ne olduğunu ve öyle olmadığını öğrendim."

"Birinin silah taşıması, başkasını tehdit etmesi kabul edilemez"


"Çok açıktır aslında bir sporcunun bırakın birisinin ağzına silahdayaması, bir başka insana silah göstermesi ve onu tehdit etmesi, silahtaşıması bile kabul edilebilir bir şey değil. Gökhan Töre'yi de ben iyitanıdığımı düşünüyorum yani eskiden de tanırdım ama yakın birlikteçalışmamız sebebiyle şimdi çok daha iyi tanıdım. Gökhan Töre, buradageçirdiği on-on bir ayda özelde epey görüştük. Genç bir oyuncu olmasısebebiyle benim kendimden beklentilerim çok yüksek olması sebebiyleBeşiktaş'a katkısını daha fazla arttırma isteğimiz olması sebebiyle çokdaha fazla görüştüm kendisiyle doğal olarak da tanıdım. İnsan sarrafıdeğilim ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim Gökhan Töre, günümüzinsanından biraz ayrılır biraz eski çağların insanlarına da benzer. Özüsözü birdir, günümüz insanlarında buna pek fazla rastlayamayız, bu çağıngetirdiği bir şey midir insanoğlu evirilebilir bu noktaya mı gelmiştironu bilemem, sosyolog değilim yorum yapamam ama şunu rahatlıklasöyleyebilirim insan sarrafı olmamakla birlikte bu çağın insanlarındanrahatlıkla dürüstlüğüyle, özü sözü bir olmasıyla ayrıldığınısöyleyebilirim."

"Ömer ve Hakan’ın futbolcuğunu beğenirim ama insan olarak tanımıyorum"


"Olayı da kendisinden dinledim, bana anlattığı şey bir keresporcularla herhangi bir sıkıntısı yok. Çok eskiden Almanya'da tanıştığıbir tanıdığıyla arkadaşı diyemeyiz aralarında bir sıkıntısı var, beşaltı yıl öncesine dayanan oradaki yanlış anlamayla ortaya çıkan birkavga. İnsanlar zaman zaman kavga ederler, etmemeleri daha iyidir amabir kavgadır sonuçta. Bir silahla bir insanı tehdit etmek veya birkaçkişiyi korkutmak ile bileğine güvenip kaba söylüyorum dalmak arasındabir fark vardır. İkisini de kabul etmek zordur ama neticede olan budurböyle biliyorum böyle inanıyorum. Eğer olayın içinde olan insanlaronları da tanımıyorum, Ömer Toprak'ı da futbolculuğunu bilirim, nasılbir insan olduğunu bilmiyorum. Hakan Çalhanoğlu çok beğenirim, diğerkişi hiç tanımıyorum ama üçü çıkıp evet Gökhan Töre bizim ağzımıza silahsıktı, soktu dese, bize silah gösterdi dese de benim buna inanma şansımyok inanmam. Çünkü Gökhan Töre böyle olmadığını aylar evvel söyledi. Budedikodu nasıl yayıldı nasıl bu hale geldi, neden bu dedikoduİstanbul'u beş tur attı ve en sonunda gazeteye kadar bekletilipbekletilip bu dönemde getirildi bilemiyorum."


Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@