Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, Chelsea forması giyen Samuel Eto için girişimden bulundu.

Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, Chelsea forması giyen Samuel Eto'nun transferi için harekete geçti.

Chelseaforması giyen ve sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Kamerunlu yıldızfutbolcunun menajeri Claudio Vigorelli ile İstanbul'da çok gizli birgörüşme yaptı. Yıldız futbolcunun menajeri ile görüşen Beşiktaşyönetimi, transferi için ilk adımı attı.

Gözden kaçırmayın

Erdoğan: Planı olan başkan adayını sırtımızda taşırız Erdoğan: Planı olan başkan adayını sırtımızda taşırız

1981 doğumlu yıldızfutbolcunun transferi için nabız yoklayan Beşiktaş yönetiminin yıldıztransferini Eto ile gerçekleştirmek istediğini ve Kamerunlu yıldızfutbolcu ile temasa geçtiği öğrenildi.

Öte yandan süper yıldızfutbolcuya Beşiktaş'ın yanı sıra Amerika'dan da teklifler geldiği veyıldız futbolcunun kararı önümüzdeki haftalar içinde verebileceğiöğrenildi. Eto'o  yıllık 5-6 milyon Euro gibi bir paraya Beşiktaş'a gelmeye sıcak baktığını ifade etti.


Beşiktaş'ın kasasını zorlamamak için bu transferde gerekirsesponsorları devreye sokmayı düşünen Fikret Orman ve yönetimi imkânsız gibibir transferi gerçekleştirmeye çok yaklaştı. Daha önce Anzhi veBarcelona formalarını da giyen, aralarında 2 Şampiyonlar Ligi'nin deolduğu sayısız kupa kaldıran Eto'o defalarca dünyada ve Avrupa'da yılınkarmalarına girdi, ödül kazandı ve çeşitli organizasyonlarda golkrallıkları yaşadı. Barcelona ve Inter'de Şampiyonlar Ligi şampiyonlukları yaşayan Samuel Eto'o, Anzhi forması ile çıktığı 47 maçta 23 gol atmayı başarmıştı.