Beşiktaş'ta transferde defterler bir açılıp bir kapanıyor...İmza yok ama gündem yoğun. Ortak kriz; yetki karmaşası ve iletişimsizlik. Son örnek Samuel Eto'o

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş’ın aradığı kan Wout Weghorst Beşiktaş’ın aradığı kan Wout Weghorst
 Transfer döneminde henüz mutlu sona ulaşamayan ancak yönetimdeki yetki kargaşasıyla gelen görev değişiği ve teknik direktör Biliç ile futbol direktörü Önder Özen arasındaki fikir aykırılıklarından dolayı yoğun günler geçiren Beşiktaş'ta büyük hayal Eto'o transferinin de detayları ortaya çıktı...
Yıldız futbolcunun transferiyle ilgili ilk adımın bu sezon içinde başkan Fikret Orman'ın yıldız futbolcunun menajerleriyle İstanbul'da yapdığı görüşmeyle atıldığı belirlendi. Başkan Orman ile Eto'o'nun menajeri Claudio Vigorelli'nin yardımcısı arasında yapılan görüşmenin 11 aralık tarihinde Swiss Otel'de gerçekleştiği ifade edildi.
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın bizzat kendisinin yürüttüğü bu transferin mayıs ayında Londra'da gerçekleşen Önder Özen - Eto'o görüşmesinin ardından suya düşmesi ise dikkat çekti.
Beşiktaş futbol direktörü Önder Özen'in beraberinde menajer Ahmet Bulut ve yine İsrailli menajer Pini Zahavi ile birlikte Londra'da biraraya geldiği ortaya çıktı. Ancak Eto'o'nun "Ben buraya Beşiktaş kulüp başkanı ile görüşeceğim diye davet edildim" diyerek bu toplantıdan kısa sürede ayrıldığı iddia edildi.
Son dönemde bir çok futbolcunun transferinde yaşanan "yetki ve iletişim" sıkıntısının bir benzere Eto'o olayında da yaşanırken Başkan Fikret Orman'ın da bu konudan daha sonda Samuel Eto'o ve menajeri Claudio Vigorelli ile Londra'da yaptığı görüşmede haberdar olduğu ifade edildi. Eto'o konusunda ortaya atılan bu iddia ile son dönemde diğer transferler konusunda gündeme gelen iddialarla parallellik arzetmesi dikkat çekti.