Ertuğrul Karanlık: Meyve veren ağaç taşlanır

Beşiktaş kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık, takımdaki sakat oyuncuların tedavileriyle ilgili spekülasyonlara cevap verdi: 'Türkiye'de meyve veren ağaç taşlanır' diye bir söz var. Biz sadece en kısa sürede sonuç almaya çalışıyoruz.

FUTBOL 11.11.2014 - 02:50 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Siyah-Beyazlılar'ın sağlık heyetinin başındaki isim Ertuğrul KaranlıkFANATİK'e özel açıklamalarda bulundu. Takımda sakatlık yaşayan futbolcuları tahmin edilen süreden daha kısa zaman içerisinde iyileştirmesi konusunda yapılan spekülasyonlara cevap veren doktor Karanlık, "Türkiye'de, 'meyve veren ağaç taşlanır' diye bir söz var. Oyuncuları en kısa sürede takıma geri vermeye çalışıyoruz. Sakatlanan oyuncularımızın geri dönüşleriyle ilgili olarak hiçbir zaman süre vermememe rağmen bu konuda yapılan haberler beni rahatsız ediyor. Ben, kulübümüzün anlaşmalı olduğu hastanenin raporlarına göre değerlendirmede bulunuyorum" diye konuştu. Tedavilerinde benzersiz yöntemler kullandıklarını belirten Karanlık, bu duruma Jose Sosa'yı örnek vererek, "Sosa'yla Arsenal'in oyuncusu Mesut Özil benzer bölgeden sakatlık yaşadı. Oyuncumuzun sol iç yan bağı kopmuştu. Kısa sürede sakatlığını atlattı. Ancak Mesut'un sakatlığı hala sürüyor" ifadelerini kullandı.

'Kerim'in sakatlığını sakladık'

Önceki günkü Başakşehir maçında attığı golle Beşiktaş'a 3 puanı getiren Kerim Frei'yle ilgili olarak bilinmeyen bir konuyu da açıklayan Ertuğrul Karanlık, "Kerim, Başakşehir mücadelesinden 3 gün önce idmanda sakatlandı. Sol kasığında 1. derecede yırtık oluştu. Ama takımdaki eksikler çok diye bunu basına yansıtmadık. Maç gününe kadar tedavisini uyguladık ve oynayabilecek duruma geldi. Bilic'e, aynı bölgeden sakatlanma ihtimali yüzde 20 dedim ve oynatılmasını sağladım. Oyuncumuz da budurumdan memnun kaldı ve attığı golden sonra gelip bana sarıldı" dedi. Öte yandan Tolga Zengin'in durumu hakkında da, "Omzundaki sakatlığı büyük ölçüde atlattı. Yakın zamanda takıma dönecek" ifadelerini kullanan Karanlık, Mustafa Pektemek için ise, "Tedavisini bizzat uyguladım ve milli takıma gönderdim. Hazır bir durumda ve Türkiye'nin Kazakistan maçında forma giyebilir" sözlerini sarf etti. 

 

FANATİK
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@