"Erteleme talep ettik."

Ziraat Türkiye Kupası'nda Beşiktaş'ın Torku Konyaspor ile oynadığı karşılaşmada kırmızı kart gören savunma oyuncusu Marcelo Guedes için siyah-beyazlı yönetim harekete geçti.

GÜNDEM 11.02.2016 - 15:16 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
Fenerbahçe ile şampiyonluk yarışı içerisinde olan Beşiktaş'ta Ersan Adem Gülüm'ün satılması, Luiz Rhodolfo'nun sezonu kapatmasının ardından Marcelo Guedes de kırmızı kart görünce, elde sadece Alexis Guedes kaldı.
Beşiktaş cephesi Torku Konyaspor maçında ofsayt bayrağı kalkmadığı için Marcelo'nun haksız yere kırmızı kart gördüğünü iddia ederken, Türkiye Futbol Federasyonu'na resmi başvuru yaptı. Siyah-beyazlılar, başvurusunda Marcelo'nun cezasının ertelenmesini talep etti. 
İŞTE BEŞİKTAŞ KULÜBÜ'NDEN MARCELO AÇIKLAMASI...
"10 Ocak günü Konyaspor ile oynadığımız Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçında bir kez daha vahim ve artık kasıtlı bulduğumuz hakem hatalarıyla Beşiktaş’ın hakları çiğnendi.

Maç içinde Cenk Tosun’un 6. dakikada girdiği gol pozisyonunda rakip oyuncunun eline çarpan topu ve hemen ardından futbolcumuza yapılan faulu görülmeyerek penaltı çalınmaması kusuru aşan vahim bir karardır. Zira aynı pozisyonda ard arda iki hata atlanmıştır.

Maçın 65. dakikasında ise çıplak gözle bile farkedilen ofsaytı göremeyen hakem heyetinin ofsayt pozisyonunun ardından stoperimiz Marcelo’ya gösterdiği kırmızı kart bütünüyle maçın skorunu ve Beşiktaş’ın o dakikaya kadar oyuna kurduğu hakimiyeti ortadan kaldırmaya yönelik bilinçli bir karar algısını yaratmıştır.

Her iki pozisyonda görüntülerden de anlaşılacağı gibi Orta Hakem Tolga Özkalfa ve Yan Hakem Serkan Gençerler’in pozisyona çok yakın olmalarına rağmen yaptıkları bu hataların sehven olmadığı inancına sahibiz. Zira Tolga Özkalfa ve özellikle Serkan Gençerler’in geçmişte Beşiktaş’ı şampiyonluk yolundan uzaklaştıran, hakkımızı çiğneyen pek çok kararı hafızamızdadır. Gençerler soyadının mesleki sicili malumumuzdur.

MHK’ya gerekli başvuruyu yaparak ofsayt olduğu aşikar olan bir pozisyonun ardından kırmızı kart gören Marcelo’nun oynamama cezasının ertelenmesini talep ettik ve takipçisi olacağız. 

Beşiktaş’ın hak ve menfaatlerini koruma konusundaki kararlılığımızı bir kez daha hatırlatırız."