Karabük maçında sol arka adalesinden sakatlanan başarılı stoperde yırtık çıkmaması Slaven Bilic’i rahatlattı. Hırvat hoca, Ersan’ın yetişmemesi halinde Motta, Sosa, Atiba veya Demba Ba’yı yedeğe çekmek zorunda kalacaktı.

Gözden kaçırmayın

Valerien İsmael, Giacomo Vrioni'yi istedi Valerien İsmael, Giacomo Vrioni'yi istedi

Kartal’ın, Karabükspor’la oynadığı maçta sol arka adalesinden sakatlanan Ersan Gülüm’de ciddi bir probleme rastlanmaması teknik heyeti rahatlattı. Yırtık şüphesiyle MR’ı çekilen başarılı stoperin adalesinde sadece gerilme belirlendi. Bir süre takımdan ayrı çalışacak olan Ersan, Trabzonspor deplasmanında takımdaki yerini alabilecek.

 Ersan Gülüm’de yırtık çıksaydı Serdar Kurtuluş ve Necip Uysal’ın kart cezalısı olmaları nedeniyle Teknik Direktör Slaven Bilic ciddi bir sıkıntıya girecekti.

Ersan’dan gelen iyi haberle derin bir nefes alan Hırvat hocanın, yardımcılarıyla yaptığı görüşmede, “Ersan’da yırtık çıksaydı onun yerine Franco’yu oynatmak zorunda kalacaktık. Bu durum 11’deki yabancı oyunculardan birini kenara almamıza neden olacaktı. Elimizde Atınç da var ama böylesine bir maç için çok tecrübeli değil. Franco oynasa Motta, Sosa, Atiba ve Demba Ba’yı kesemeyiz. Serdar olmadığı için sağda ya Opare ya da Atiba oynayacak. Ersan’da yırtık çıkmaması tam bir mucize. Yoksa birçok futbolcunun yeri değişmek zorunda kalacaktı” ifadelerini kullandığı öğrenildi.