Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Kunter'in, Fransa Birinci Basketbol Ligi ekiplerinden Le Mans'ın başına geçeceği savunuldu.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş, Lima Spor Kulübü ile iş birliği anlaşması imzaladı Beşiktaş, Lima Spor Kulübü ile iş birliği anlaşması imzaladı

Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Erman Kunter'in, FransaBirinci Basketbol Ligi (LNB Pro A) ekiplerinden Le Mans'ın başınageçeceği iddia edildi.

Fransa'nın L'Equipe gazetesinde yer alan haberde, Le Mans'ın sezonsonunda yollarını ayıracağını açıkladığı John-David Jackson'ın yerinebaşantrenörlük görevine Erman Kunter'i getireceği ve 57 yaşındakiantrenör ile 3 yıllık sözleşme imzalayacağı öne sürüldü.

2003-2004 ve 2006-2012 yıllarında olmak üzere iki kez Fransa'daCholet takımında görev yapan başarılı çalıştırıcı, 2010 yılında finaldeLe Mans'ı mağlup ederek takımıyla şampiyonluk yaşadı. Kunteryönetimindeki Cholet, 2011'de ise finalde SLUC Nancy'ye kaybetti.Tecrübeli antrenör, Fransa liginde 2010-2011 sezonunun en iyi koçu daseçilmişti.

Erman Kunter ile anlaştığı iddia edilen Le Mans, bu yıl normalsezonda 30 maç sonunda 19 galibiyet, 11 mağlubiyetle üçüncü sırayıalarak, play-off çeyrek final serisinde ligi 6. sırada noktalayan Dijonile eşleşti