Süper Lig'in 25. haftasında Beşiktaş, Ankaragücü'nü 2-1 mağlup etti. Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, karşılaşmayı ve galibiyeti değerlendirdi.

Sergen Yalçın "Beklediğimiz gibi bir maç oldu. Ankaragücü'nü tebrik ediyorum. Çok iyi hazırlanmışlar. Beklediğimiz gibi bir oyun oldu. Rakip bekleyip kontratak oynamaya çalıştı. Erken gol bizim için iyi olmadı. Gol sonrası biraz daha kontrollü oynamaya çalıştık. Oyunun devamında bizim de rakibin de pozisyonlarımız var. Kazanmak çok önemli. Çok iyi oynadığımızı söylemek zor. İyi oynarken kazanmak tabii ki önemli. Ancak böyle dengeli maçları kazanmak daha önemli. Çok üstün bir performans olmadı belki ama arka arkaya her maçta aynı performansı beklemek sağlıklı değil. Kolay olmadı ama bugün için kazanmak çok önemliydi. Galip geldik, bundan sonrasına bakacağız. Oyunun gidişatına göre kenarda hamle yapıyoruz. Prince (Boateng) beklediğimizin altında bir performans sergiledi. Adem'i (Ljajic) orada kullandık. Orada Prince veya Adem'i kullanıyoruz. Boyd'u zaman zaman kullanıyoruz. Boyd çok atletik, koşan bir oyuncu. Elinden geleni yapmaya çalışıyor" dedi.

Gözden kaçırmayın

Güntekin Onay: Beklentinin altında kalan keyifsiz derbi Güntekin Onay: Beklentinin altında kalan keyifsiz derbi

Önümüzdeki hafta deplasmanda oynayacakları Galatasaray derbisiyle ilgili de konuşan Sergen Yalçın "Bizim için iyi bir hafta oldu. Cuma günü kazandık, dinlenip haftaya derbi oynayacağız. O maçtan iyi bir sonuçla çıkmaya çalışacağız. İçeride oynadığımız maçları fire vermeden kazanmak istiyoruz. Kolay maç yok. Küme düşme hattındaki takımlarla oynanan maçlar bundan sonra çok zor. Aşağıda çok ciddi bir savaş var. Biz de yukarıya yapışmaya çalışıyoruz. Bir hedefimiz olsun, bir yerleri kovalamak istiyoruz. Önümüzde Galatasaray maçı var. Bizim için çok önemli bir maç olacak. Oradan kazanarak çıkmak istiyoruz. Kalan 9 hafta için bir hedef koymak istiyorsak derbiyi kazanmak zorundayız" ifadelerini kullandı. (Kaynak: Ntv Spor)