Şenol hoca, milli ara sonrasında tesislerde konuşulan tek konunun Vodafone Arena’nın açılışının olması sonrasında oyuncularına ‘şampiyonluk’ uyarısında bulundu: Stadımıza kavuşacak olmamız hepimizde heyecan yarattı. Ama önceliğimiz Kasımpaşa maçı. He

 Siyah-Beyazlılar’ın başarılı teknik adamı Şenol Güneş, milli ara sonrasında kritik Kasımpaşa mücadelesi öncesinde oyuncularına şampiyonluk uyarısında bulundu. Vodafone Arena’nın açılışının tüm takımda bir numaralı gündem olmasının kendilerini pazartesi günkü mücadeleye odaklanma konusunda sıkıntıya sokmaması gerektiğini belirten Güneş, dünkü idmanın başında öğrencilerine, “Stadın açılış tarihinin gelmesi camiada büyük heyecan yarattı. Ancak bizim önceliğimiz bu değil... Kasımpaşa’yla deplasmanda çok önemli bir maça çıkacağız. Şimdilik bu maç dışındaki şeyleri bir kenara bırakıp kendi işimize bakalım. Önümüzde 8 tane final var. Herkes sadece oynayacağı ilk maça odaklansın” ifadelerini kullandı.
"YÖNETİM GÖREVİNİ YAPTI"

Başkan Fikret Orman ve kurmaylarının görevlerini eksiksiz yaptıklarını hatırlatan ve kendilerinden beklentilerin oldukça yüksek olduğunu söyleyen 63 yaşındaki teknik adam, “Yönetim, büyük fedakarlık gösterip bütün ödemeleri yatırdı ve kendilerine düşen görevi yerine getirdi. Şimdi sıra bizde... Kalan 8 maçlık periyodu kayıpsız atlatıp tüm camiayı bekledikleri şampiyonlukla buluşturalım” diyerek hedefi belirledi.

EREN'E ÖZEL ÖNLEM

Kasımpaşa’nın formda ismi Eren Derdiyok’a özel önlem alan Güneş’in, bu ismi Marcelo’yla kilitlemeyi planladığı öğrenildi.

OLCAY ŞAHAN 11'E GEÇİYOR

Kara Kartal’ın ligde oynadığı Trabzon ve Antalya maçlarında ilk 11’deki yerini takım arkadaşlarına kaptıran Olcay, 2 maçlık aranın ardından Kasımpaşa mücadelesiyle geri dönecek. Olcay, Ricardo Quaresma’nın kart cezalısı olması sebebiyle 11’deki yerine geçecek ve Kerim’le karşılıklı olarak kanatlarda görev yapacak.

ALTIN KAFA QUARESMA

Süper Lig’de pazartesi günü Kasımpaşa’ya konuk olacak Siyah-Beyazlılar, bu mücadelenin hazırlıklarını dün sabah saatlerinde yaptıkları  idmanla sürdürdü. Şenol Güneş önderliğinde basın mensuplarına kapalı olarak yapılan antrenman, yaklaşık 1,5 saat sürdü. Güne ısınma ve istasyon koşularıyla başlayan futbolcular, ardından elle pas, kafa pası, ayak pası ve şut çalışmaları ve çift kalede taktik maç oynadı. İdmanda tedavisi süren Gökhan yer almadı.

Günün yıldızı oldu

Portekiz’in Bulgaristan ve Belçika maçlarında görev yapan Ricardo Quaresma, dün takıma katıldı. Q17, yeni saç stiliyle idmanın en ilgi çeken ismi oldu... Quaresma’ya en fazla ilgilenen kişi ise takımın usta malzemecisi Süreyya Soner oldu... Yıldız futbolcuyla arasının iyi olduğu bilinen Soner, idman öncesinde başarılı oyuncunun yanına gidip saçlarını dikkatlice inceledi.