Ereğli Beşiktaşlılardan Kan Bağışı

Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği Yönetimi her sene geleneksel olarak düzenlediği Kan bağışı kampanyasını Amfi Tiyatro da gerçekleştirdi.

DERNEKLER 09.09.2012 - 18:40 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
Kan Bağışı kampanyasında Ereğli halkının da desteği ile geçtiğimiz yıl topladığı 148 ünite kan bağışını bu sene 163 kan bağışı ile geçerek Kızılay Kan merkezine büyük destek sağladılar.

Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanı Tarkan Adik "Bu sene üçüncüsünü düzenlediğimiz 'Kan ver Hayat Kurtar' kampanyamıza yoğun ilgi var. Bu sene tahmin ettiğimiz rakamların üzerine çıktığımıza inanıyorum. Bizi arayarak geç de olsa kan vermeye gelmek isteyen üyelerimiz var. Bizleri telefonla arayarak kampanyayı kapatmamamızı istiyorlar. Kan bağışı kampanyamızın bu sene de emeline ulaştığını zannediyorum.  Derneğimiz güzel etkinliklerine devam ediyor. Bayrağımız dalgalanmaya devam ettikçe bizim de bu etkinliklerimiz devam edecek. Beşiktaş’ın adına şanına yakışır bir şekilde bayrağımızı Ereğli’de de güzel bir şekilde dalgalandıracağız. Bütün sivil toplum kuruluşları ile omuz omuza vererek bize destek vermelerini istiyoruz. Bizlerde onlara destek vermeye çalışıyoruz. Güzel bir çalışma oluyor. Katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Türk Kızılay’ı Ereğli Şube Başkanı Yusuf Oktay ise konuşmasında, Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneğinin geleneksel hale getirdiği kan bağışı kampanyasına ilginin oldukça yoğun olduğunu ve dernek yönetimine kan bağışı kampanyası düzenleyerek kendilerine katkı vermelerinden dolayı teşekkür ettiğini söyledi. 

Kan bağışında bulunan vatandaşlara katılım belgeleri verilirken, dernek yönetimi ve üyeleritarafından da yiyecek içecek ikram edildi.